Trump’a ırkçılık suçlaması geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kongre’nin kadın Demokrat üyelerini hedef alan Twitter mesajı büyük tepki çekti. Trump, tweet’inde “hükümetleri tamamen felaket olan ülkelerden kadın Kongre üyeleri” ifadesini kullanıp “ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini” söyledi.

Trump’a ırkçılık suçlaması geldi

ABD Başkanı Trump tweetlerinde eleştirdiği Kongre üyelerinin isimlerini vermedi ancak akla hemen kendisiyle polemik yaşayan Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib, İlhan Omar ve Ayanna Pressley gibi isimler geldi. Trump’ın geri dön dediği isimlerden Ocasio-Cortez, Tlaib ve Pressley ABD’de doğup büyüdü. Somali doğumlu Kongre üyesi Omar da çocuk yaşta ABD’ye taşındı.

Trump açıklamanın ardından “ırkçılıkla” suçlandı. Ocasio-Cortez, Twitter mesajında “Bizi seçen Amerika’ kabul kabullenememesinin üstüne, bizim sizden korkmadığımızı da kabullenemiyorsunuz” dedi. Omar da Trump’ın “beyaz milliyetçiliği körüklediğini” belirtip ABD Başkanı için “gördüğümüz en kötü, en yolsuz, en beceriksiz başkan” ifadelerini kullandı. Pressley de Trump’ın tweet’inin görüntüsünü paylaşıp “Irkçılık böyle bir şey. Biz ise demokrasiyiz” dedi.

Unkapanı'nın "Cici Baba"sıydıİstanbul'daki sel felaketinde su dolan Unkapanı alt geçidinde cesedi bulunan kişinin kimliği henüz tespit edilemedi. Ölen kişi, Unkapanı'nda "Cici Baba" lakabıyla tanınıyor. Onunla aynı yerde yatan arkadaşları o anları anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber