Tünel iddialarını araştıracak UNIFIL ekibi bölgeye ulaştı

Lübnan'ın güneyinde konuşlu Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü'nün (UNIFIL), Lübnan-İsrail sınırında "Hizbullah'a ait tüneller olduğu" iddialarını araştırmak üzere gönderdiği teknik ekip İsrail'e ulaştı.

Tünel iddialarını araştıracak UNIFIL ekibi bölgeye ulaştı

Lübnan ve İsrail ordu yetkilileri ile UNIFIL Komutanı General Stefano Del Col'un katılımıyla dün gerçekleştirilen üçlü toplantında varılan anlaşma kapsamında bugün İsrail'e ulaşan UNIFIL ekibinin bölgede incelemeler yapması bekleniyor.

İki ülke sınırının Lübnan tarafında bulunan Rasu'n-Nakura bölgesinde yapılan dünkü üçlü toplantı sonunda, "Hizbullah'a ait tüneller olduğu" iddialarını araştırmak için UNIFIL'den bir ekibin İsrail'e gideceği açıklanmıştı.

İsrail ordusundan salı günü yapılan yazılı açıklamada, ülkenin kuzeyinde "Hizbullah'a ait tüneller" bulunduğu öne sürülerek bu tünelleri imha etmek için Lübnan sınırında operasyon başlatıldığı duyurulmuştu.

Çocuklarını kurtarmaya çalışan iki anne boğuldu!Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde Atatürk Baraj Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren çocuklarını kurtarmaya çalışan iki anne boğuldu. Ambulansla hastaneye kaldırılan 3 çocuktan 2’sinin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber