Tunus lideri hastaneye kaldırıldı

Tunus Devlet Başkanı Es Sibsi, bugün ciddi sağlık sorunları nedeniyle askeri hastanede tedavi altına alındı. 93 yaşındaki siyasetçinin durumu kritik.

Tunus lideri hastaneye kaldırıldı

Kuzey Afrika ülkesi Tunus'un lideri El Beci Kaid es Sibsi, bugün acil olarak hastaneye kaldırıldı. 93 yaşındaki siyasetçinin ciddi sağlık sorunları nedeniyle askeri hastaneye yatırıldığı bildiriliyor.

Reuters haber ajansı, Sibsi'nin durumunun kritik olduğunu dünyaya duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Basın Müsteşarı Firas Kafraş, sosyal medyadaki 'Sibsi öldü' iddialarını yalanlayarak "Şifa için dualarınızı bekliyor" dedi.

Tunus, bugün başkent Tunus'ta gerçekleşen çifte intihar saldırısıyla da dünya gündeminde. Polisi hedef alan saldırılarda ölü ve yaralılar var.

Tunus lideri, geçen cuma da benzer şekilde hastaneye kaldırılmıştı.

Sibsi, dünyanın en yaşlı üçüncü devlet başkanı unvanını taşıyor. Listenin ilk iki sırasında Malezya Cumhurbaşkanı Mahathir Muhammed (94) ve Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth (93) yer alıyor.

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber