Ukrayna’nın başına bir komedyen geçti!

Ukrayna’da mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile komedyen Vladimir Zelenskiy arasında süren devlet başkanlığı seçiminin ikinci turu için halk sandığa gitti. 19 uluslararası kuruluştan ve 21 ülkeden 2 bin 700 yabancı gözlemcinin takip ettiği seçimlerde yarışan adaylar Zelenskiy ve Poroşenko da oylarını kullandı.

Ukrayna’nın başına bir komedyen geçti!

Oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada ünlü komedyen, seçim sonucunda her halükarda Ukrayna’nın kazanacağını söyledi. Poroşenko ise, “Önemli olan vatandaşların aklı ile oy kullanmasıdır çünkü bu iş komik değil. Kim kazanırsa kazansın önemli olan milletin ve devletin devamı yönündeki strateji ve yoldur” şeklinde konuştu.

Seçimlerin ikinci turunda favori olarak görünen Zelenskiy, sandık çıkış anketlerine göre en çok oyu alarak yeni devlet başkanı oldu. Zelenskiy oyların yüzde 73.2’sini, Poroşenko ise yüzde 25.3’ünü aldı.

Havada büyük panik! Uçak acil iniş yaptıABD’nin Oakland kentinden havalanan yolcu uçağının kabin ve kargo bölümü, Hawai Honolulu Havaalanı yakınlarında dumanla doldu. Uçak, Honolulu Havaalanı’na acil iniş yaptı. Uçaktaki 7 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber