Ünlü şef Jamie Oliver iflas etti

Ünlü İngiliz şef Jamie Oliver’ın restoran imparatorluğu iflas ederek çöktü. Uluslararası finansal danışmanlık şirketi KPMG, Londra’da bulunan 23 Jamie’s Italian restoranının yanı sıra 2002’de açtığı ilk restoran olan Fifteen’e kayyum olarak atandı.

Ünlü şef Jamie Oliver iflas etti

Oliver’ın üçüncü kişilere franchise olarak işletme hakkını tanıdığı yurt dışındaki 25 Jamie’s Italian ve Cornwall’da bulunan Fifteen restoranı ise kayyumun dışında bırakıldı. İflas nedeniyle 1000 çalışanın işini kaybedebileceği İngiliz basınında yer alıyor. 43 yaşındaki şef, “Çok üzgünüm. Yıllardır bize destek veren, yemeklerin tadını çıkaran tüm müşterilerimize teşekkürler. Size hizmet etmek büyük zevkti” dedi.

7,5 milyon yıllık fosil, alçılanarak taşındıKayseri'de, Taşhan bölgesinde yürütülen kazı çalışmaları sırasında bulunan ve fillerin atasına ait olduğu düşünülen 7,5 milyon yıllık fosil, 'Alçı ceket' denilen özel bir yöntemle Kayseri Bilim Merkezi'ne taşındı. Fosil, burada alanında dünyaca ünlü Alman ve Finlandiyalı bilim insanlarınca incelendikten sonra ziyarete açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber