‘Zeytin yerine turşu yiyoruz!’

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova’nın, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan (INF) çekilmesi yönünde aldığı kararı uyguladığını “objektif bir gerçek” olarak kabul ettiğini belirtti.

‘Zeytin yerine turşu yiyoruz!’

Rossiya 1 televizyonunda yayınlanan “Moskova. Kremlin. Putin” programında konuşan Lavrov, ABD’nin INF’den çekilmesi kararını değerlendirdi. Lavrov, “(Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı) John Bolton’un ABD Başkanı Donald Trump’ı bu anlaşmadan çekilme konusunda açıklama yapmaya ikna ederek büyük rol oynadığı söyleniyor. Washington’daki ‘arka bahçeyi’ bilmiyorum. Bu konudaki tartışmaların ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile Savunma Bakanı James Mattis’in katılımı olmadan yapıldığını düşünmüyorum... Kararın alınmış ve uygulanıyor olması bizim için objektif bir gerçek” dedi.

Bolton’un Moskova ziyareti sırasında bu konunun Kremlin’de “duygular katılmadan” görüşüldüğünü ekleyen Lavrov, “Bu insanlar yetişkin ve böyle bir durum oluştuğunda bizim farklı, Amerikalıların da farklı değerlendirmesi olacağını anlıyorlar” ifadesini kullandı. Bolton’un Moskova’ya “zeytin” ve “zeytin dalı” getirmediği ifadesini de yorumlayan Lavrov, “Biz zaten zeytin değil, salatalık turşusu yemeyi tercih ediyoruz” diye konuştu.

Hırsızlar yüzünden marketçi canından bezdi!İstanbul Esenyurt'ta iki şubesi bulunan market sahibi Mehmet Kaya, son dönemde iş yerlerine dadanan hırsızlardan bunaldı. Ayda yaklaşık 28 bin lira tutarında ürünün çalındığını belirten Kaya, güvenlik kamerası kayıtları bulunan hırsızların yakalanmasını istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber