18.05.2017 19:06 | Son Güncelleme:

Son dakika: Times Meydanı'nda araç yayalara çarptı: 1 ölü, 22 yaralı

ABD'nin New York kentinde bulunan dünyaca ünlü Times Meydanı'nda bir kişi aracını yayaların üzerine sürdü. Olayda ilk belirlemelere göre 1 kişi hayatını kaybetti, 22 kişi yaralandı.

ABD'nin New York kentinde bulunan dünyaca ünlü Times Meydanı'nda bir kişi aracını yayaların üzerine sürdü. 45. Sokak ile Broadway'in köşesinde meydana gelen olayın trafik kazası olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Olay yerine ambulanslar sevk edildi ve sağlık görevlileri yaralılara kaldırım üzerinde müdahale etti.

Polis olay yerinde inceleme yaparken,  bazı sokaklar trafiğe  kapatıldı.

OLAYIN FAİLİ LATİN KÖKENLİ

Yetkililer, aracını kaldırımdaki yayaların üzerine süren şahsın latin kökenli olduğunu bildirdi. New York Polis Teşkilatı sürücü Richard Rojas isimli şahsın 2008 ve 2015  yıllarında alkollü araç kullanmaktan sabıkalı olduğunu bildirdi.


GÖZALTINA ALINDI

New York polisi, 1 kişinin ölümüne ve 22 kişinin yaralanmasına sebebiyet veren Richard Rojas'ı gözaltına aldı. Sürücüye alkol kontrolü yapıldı. Güvenlik birimi yetkilileri bölgede yapılan incelemenin ardından olayı her yönüyle araştırılacağını ve konuyla detaylı bir bilgilendirme yapılacağını açıkladı.TERÖR İZİ YOK

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, olayın terör saldırısı olduğuna dair bir iz bulunmadığını açıkladı. De Blasio, düzenlediği basın toplantısında, "Bunun terör eylemi  olduğuna dair hiçbir gösterge yok." dedi.

Yaralanların tedavi altına alındığını, 4 kişinin durumunun kritik olduğunu belirten De Blasio, 26 yaşındaki ABD vatandaşı sürücünün gözaltına  alındığını söyledi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0