08.06.2018 12:15 | Son Güncelleme:

Dünyanın en ilginç otomobili: Nobe 100

Estonya merkezli otomobil üreticisi Nobe tarafından üretilen Nobe 100, retro tasarımı ve 3 tekerlekli görünümüyle dünyanın en ilginç otomobilleri arasında yerini alıyor. Elektrik ünitesiyle dikkat çeken Nobe 100, kısa sürede 1,2 milyon dolarlık yatırım desteği ile kendi içerisindeki rekorunu kırdı.

Estonya merkezli otomobil üreticisi Nobe tarafından tanıtılan Nobe 100 modeli dünyanın en ilginç otomobilleri arasında yerini alıyor. Retro görüntüsü ve elektrikli oluşuyla dikkat çeken Nobe 100 şimdiden ilgi görecek gibi gözüküyor.

 

Nobe'nin kurucusu ve CEO'su Roman Muljar, Nobe 100'ü tasarlarken amaçlarının zahmetsizce ve şık bir şekilde bir otomobil üretmek olduğunu belirtiyor. Tasarım anlamında minimal görüntüsüyle dikkat çeken Nobe 100, kokpitinde sadece 2 adet göstergeden başka bir şey barındırmayarak tüm dikkatleri üzerine topluyor. 

Özellikle üç tekerikli modeller sınıfına dahil olan Nobe 100, kısa sürede elde ettiği 1,2 milyon dolarlık yatırım desteğiyle kendi içerisindeki rekorunu kırdı. Estonya merkezli bir ekip tarafından geliştirilen otomobil, kampanyasının sona ermesine 40 gün kalmasına rağmen şimdiden seri üretime geçmeyi garantilemiş gözüküyor.

Peki 3 tekerlikli ilginç otomobilin özellikleri neler? 

Nobe 100 gücünün tamamını elektrikli altyapıdan alıyor. 

Nobe 100'ün saatteki maksimum hızı 110 kilometre iken tam dolu sarjla 2018 kilometre menzil değeri sunuyor. 

Sökülebilir tavan yapısı sayesinde yaz aylarında bir cabriolet olarak da kullanılabiliyor. 

Hızlı sarj sistemi de bulunan Nobe 100, 2 saat gibi bir sürede tam dolu hale gelebiliyor.

Bunun dışında internet bağlantısına ve tam otonom sürüşe hazır şekilde tasarandığı açıklanan Nobe 100'ün 2020 yılının başında yollarda olması planlanıyor.

Yaklaşık 34 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkması bekleniyor. 

Bu habere ifade bırak
  • 7Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 2Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy10