Dünyayı gezmek için her şeyini satıp yat alan çiftin yatı iki günde battı

Dünyayı dolaşmak ve farklı kültürlere yelken açmak için varını yoğunu satan çift, elde ettikleri parayla yat aldı fakat sahip oldukları tek mülk olan yat da tıpkı hayalleri gibi suya düştü.
Dünyayı gezmek için her şeyini satıp yat alan çiftin yatı iki günde battı

Her gün farklı bir kentte, farklı denizlerde uyanmak bir yatla gerçeğe dönüşebilir. Peki neyiniz var neyiniz yok satıp aldığınız yat suların derinliklerine gömülürse?

ABD'de yaşayan Tanner Broadwell ve Nikki Walsh çifti, tüm malını mülkünü satıp 9 metrelik bir yat aldı. Çift geçtiğimiz hafta Florida kıyılarından denize açıldı ve 2 gün sonra Meksika Körfezi'nde Madeira Beach açıklarında bir uyarı sinyali alındı.

Çift yatla seyir halindeyken, yatın tabanı su altında bir nesneye çarptı ve yat birden su almaya başladı. Çift yatı, 2 yaşındaki Remy adlı köpeği, sosyal güvenlik kartları, telefonları, köpek maması ve bazı kıyafetleri ile terk etmek zorunda kaldı.

Talihsiz kazanın ardından konuşan çift, geçtiğimiz yıl Colorado eyaletindeki Breckenridge kentindeki hayatlarını geride bıraktıklarını, tüm eşyalarını satarak bir yat aldılarını ve yaklaşık 20 dakikada hayatlarının tüm birikiminin sulara gömüldüğünü söyledi.

26 yaşındaki Tanner ve 24 yaşındaki Nikki, Philadelphia kentinde çalışırken tanıştı. Fakat iş hayatından sıkılan çift, varını yoğunu satarak bir yat almaya karar verdi.

2 yıl boyunca yat alma planları yapan Tanner, bu uğurda özel araç şoförlüğü bile yaptı. Nisan 2017'de tüm mal varlıklarını satan çift, Lagniappe adlı yatlarını satın aldı. Çift yatın tadilatı için 5 bin dolara yakın para harcadı.

Yat kullanmayı bilmeyen çifte Tanner'in babası birkaç ay yat kullanma dersleri verdi. 

Artık denizin berrak sularına açılmaya hazır olan çiftin yatla başladıkları dünya serüveni yalnızca iki gün sürdü.

Suların altına gömülen yatı çıkarmanın maliyeti 10 bin dolar. Fakat çiftin yalnızca 90 doları var.

Çift şimdi ne yapacaklarını kara kara düşünüyor. Muhtelemen Tanner'in annesinin evine taşınacak olan çift iş bakma planları yapıyor. Bunca trajikomik olumsuzluğa rağmen de hayallerinden vazgeçmiş değiller.

Çift şimdi bir gün yeni bir yatla dünya seyahatine çıkacakları günü iple çekiyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak