Düşsel sınırlarımızın dahi rejisörü; David Lynch

Kendini zeki sanan insanlara sinema diliyle çok sert tokat attı David Lynch. Kimileri çok beğendi kimileri hiç bir şey anlamadı filmlerinden. Sinemasına aşina olanlarda ise büyük bir tutkuya dönüştü Lynch'in dili. Kariyeri boyunca aykırı fikirlerini kendine özgü, nesnellikten uzak ve sembolik anlatımıyla cesurca beyazperdeye taşıdı. Bu yönüyle sinemanın dahi isimleri arasına girmeyi başardı. İşte David Lynch'in birbirinden özgü filmleri;

Düşsel sınırlarımızın dahi rejisörü; David Lynch
Çizme ve bot giyerken nelere dikkat edilmelidir?Soğuk hava koşullarıyla birlikte çizme ve bot gibi kış ayakkabılarınızı çıkarttığınızı biliyoruz. Bu ayakkabıları giyerken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur.
Gülsuyunun faydaları nelerdir?Yıllar boyunca pek çok amaç için kullanılan gülsuyunun insanlar üzerinde oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Vücudumuzda birçok işe yarayan ve tabi ki hammaddesi gül olan gülsuyu, kokusuyla da bizi mest etmektedir.
Gazlı bebeklerde ilerde migren olabilirSıklıkla yetişkin kadınlarda görülen migren, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında da görülebilir. Ailesinde migren olan ve bebekliklerinde gazlı olan bebeklerde bu olasılık artıyor.
Aloeveranın faydaları nelerdir?Afrika'da yetiştirilen bir bitki olan aloevera, içinde bulunan jelimsi bir sıvı sayesinde mineral ve vitamin taşımaktadır.
Doğal şeker yararlı mıdır?Şirketler, daha az işlenmiş alternatiflerle, sağlık bilincine sahip tüketicilere hitap etmeye çalıştıklarından, piyasadaki doğal tatlandırıcıların sayısı çok fazla. Peki modaya uygun doğal şekerler sizin için daha mı faydalı?
Elma sirkesinin daha önce duymadığınız kullanımlarıElma sirkesi cilt güzelliğinden zayıflamaya, ev temizliğinden sağlığa kadar geniş bir yelpazede yarar sağlıyor. Elma sirkesinin bu faydalarını öğrendikten sonra, elma sirkesi evlerinizin vazgeçilmezi olacak!
Erkek arkadaşınızda bu huylar varsa, kesinlikle değiştirinErkek arkadaşınızla iletişiminiz iyi, herhangi bir yerde oturup konuştuğunuzda konu her yere gidebilir. Memleket meseleleri, kozmik sohbetler, belki o bundan sıkılsa bile astroloji, kültür ve sanat, hatta siz bundan nefret etseniz bile futbol, aile, iş, aklınıza gelebilecek her şeyi; bir kadeh şarap eşliğinde veya köpüklü bir latte eşliğinde konuşabiliyorsunuz. Ama onda öyle şeyler var ki, sinir uçlarınıza adeta iğne batıyor. Bu özelliklerden bir veya birkaçına sahip bir adamla beraberseniz, önce derin bir nefes alın, sonra sakince işe koyulun.
Dengeli kadınlar beyazı, güçlü kadınlar siyahı tercih ediyorKadınlar evlerinde karakterlerine uygun renkleri tercih ediyor. Seçtiğimiz renkler bizlere bilinçaltımıza hangi sinyalleri veriyor?
İngilizce öğrenmenin altın kurallarıİngilizce öğrenmek uzun yıllardır ülkemizde iş olanakları açısından büyük önem taşımaktadır. Hatta çoğu işveren sizden bir değil iki ya da üç yabancı dil bilmenizi beklemektedir. Fakat birçok insanınyabancı dile pek de yeteneği yoktur. Bu yüzden çeşitli yollarla dil öğrenmeye çalışılır.
1/11

Lady Blue Shanghai

İsmini bilmediğimiz gizemli bir kadın Shanghai'deki bir otel odasına girer. Retro bir müzik kaydı çalmaktadır ve nereden geldiği belli olmayan gizemli Dior cüzdanıyla karşılaşır. Odada neler olup bittiğini araştıran otelin güvenlik görevlisi de bu gizemi çözemez. Kadına, bulduğu bu çantanın tanıdığı birine ait olup olmadığını sorar. Bunun üzerine bir şeyler hatırlamaya başlayan kadın kendisini bırakıp giden esrarengiz aşkını aramaya başlar. David Lynch'in yazıp yönettiği sıradışı reklam filmlerinden biri olan çalışmanın başrolünde başarılı oyuncu Marion Cotillard bulunuyor.

Özge Ulusoy'un Seçimi - Parti