Gülay Savaş, şunları söyledi: “Birçoğumuz, profesyonel ve kişisel gelişim seminerleri vasıtasıyla enerjiler, astroloji, renkler, melekler, pin kodları gibi birçok konu üzerinden, hayatı ve kendimizi anlamaya keşfetmeye çalışıyoruz.


Ancak, tüm bu zaman boyunca, belki de kendi içimizde olan en önemli parçamızı, yani Yalnızca Duygularımızı olduğu gibi dinleyip, görmüyoruz.

Oysaki duygularımız; yaşamı ve özümüzü yani illüzyonu anlıyor olabilmemizi sağlayacak en önemli kilittir. Bu kilidi doğru kullanmayı bildiğimizde ise, her kapıyı açabiliriz” dedi.
 
Duyguların şifresi şunlardır: 
 
1-Önce bil: e-Motion yani "hareket halindeki enerji" anlamına gelen duygularımız ile dış dünyaya sürekli mesajlar göndeririz. Çeşitli tarzdaki mesajlardan oluşan bu titreşimsel frekanslardan, bir manyetik çekim alanı oluşur.
Dışarı gönderilen bu enerji titreşimleri, benzeri tarzdaki titreşimleri çekerek, onlarla birleşir. Yani duygularımızın sayesinde, çevremiz;  bilinç ve bilinçaltından geçirdiğimiz bütün yönleri ile, bize bizi gösteren bir "Ayna"  görevi yapar. Yani çekim yasasını çalıştırır.
 
2-İfade Et: İfade edilememiş, atılamamış, yaşanmamış her duygu, bedende iz bırakır. Dolayısıyla, duygunu ifade et, yaşa.
 
3-Topraklama: Duygunu ifade etmemişsen, ya kendi kendine bağırarak, yastığa yumruk atarak, çıplak ayak ile toprakta, çimende yürüyerek, spor yaparak mutlaka bu negatif enerjiyi boşalt.
 
4-Duygu Defteri: Her türlü duygunu paylaştığın bir duygu defterin olsun. Bunu yanında her zaman taşı ve notlar al. 
 
5-Derin Nefes Al: Negatif bir duygunun içinde olduğunda, önce dur ve üç kere nefes al. Böylece, stresten devre dışı kalmış üst beynin devreye girecektir.
 
6-Dışarı Çık: Yapabiliyorsan, yaşadıklarına ve kendine, olayın dışından sanki bir televizyon ekranına bakıyormuşsun gibi bak. 
 
7-Sor: Sonra kendine içinden şu 3 soruyu sor: Bu söyleyeceğimin bana faydası var mı?  Karşımdakine faydası var mı? Gerçek mi? 
 
8-Yaşa: Olumlu her duyguyu hakkını vererek yaşa. Cesur ol.
 
9-Duygularını Dinle: Endişenin, yaşadığımız olayda sonucundan memnun olmayacağımız ihtimalini taşıdığını bil. Nefretin, kendimize duyduğumuz yoğun öfkenin, başkalarına odaklanarak yönlenmesi olduğunu bil. Üzüntünün, biraz pişmanlık, biraz hayal kırıklığı, biraz da acı olduğunu ve eğer kimseyle paylaşmazsak umutsuzluğa dönüşeceğini bil. Tabi, diğer duyguların anlamlarını da biliniz.
 
10-Düşünce Detoksu Yap: Negatif duygular, temeldeki negatif inanç kalıplarımızdan çıkar.  Düşüncelerini dönüştür. Kendini sev, kendini kabul et, kendin ile barış.   
 
Saygılarımızla, 
Gülay Savaş 
gulay.savas@aryaakademi.com
www.aryaakademi.com
www.gulaysavas.com