Düz Dünya Konferansı: Bilim insanları 1956'dan beri bizi kandırıyor!

250 Düz Dünya Teorisyeni Düz Dünya Konferansı'nı Kanada'da düzenledi ve bilim dünyasının 1956 yılından bu yana insanlara yalan söylediğini öne sürdü.

Düz Dünya Konferansı: Bilim insanları 1956'dan beri bizi kandırıyor!

Düz müsün yuvarlak mısın, adın ne senin?

Düz müsün yuvarlak mısın, adın ne senin?

Yılın ilk Düz Dünya Konferansı Kanada'nın Edmonton kentinde 9-10 Ağustos tarihlerinde düzenlendi. 

Düz Dünya Teorisyenleri, NASA'nın gerçekleri sakladığı ve hükümetlerin de insanları bilinçli olarak yalan yanlış bilgilerle Dünya'nın yuvarlak olduğu bilgisi ile zehirlediği konusunda hemfikir oldular.

Düz Dünya Teorisyenleri'ne göre şekli düz ve yoğun kütleli bir disk biçiminde olan Dünya, uzayda asılı biçimde duruyor.

Ateşli Düz Dünya Teorisyenleri'nden Mark Sargent, Düz Dünya iddiasını bir adım öteye götürdü ve bilim dünyasının 1956 yılından bu yana bilinçli olarak insanlara yalan söylediğini öne sürdü.

Düz Dünya Konferansı NASA'nın yalanlarını ortaya çıkaracak!

Neden zengin Düz Dünyacı yok?

Neden zengin Düz Dünyacı yok?

İddianın sahibi Sargent, günümüzde bilim dünyasının bu gerçeği insanlara açıklamaktan kaçındığını, çünkü gerçeğin büyük bir kaosa yol açma olasılığının bulunduğunu söyledi.

Dünya'nın 'Truman Show' tadında bir film sahnesi olduğunu belirten Sargent'e göre, milyarlarca insan büyük bir yalanın tam ortasında yaşıyor.

Konferansta söz alan diğer konuşmacılar da NASA'nın Naziler, Hür Masonlar ya da büyücüler tarafından kurulan bir organizasyon olduğunu ve ne hikmetse hali vakti yerinde zengin bir Düz Dünya savunucusu olmadığına dikkat çekti.

Düz Dünya Teorisi kulağa mantıksız gibi gelse de, bu teorinin peşinden sürüklenen çok sayıda insan bulunuyor.

Düz Dünya Teorisyenleri: Avustralya aslında yok!

Eğlence gemisinde Düz Dünya Konferansı keyfi!

Eğlence gemisinde Düz Dünya Konferansı keyfi!

Son yıllarda popülerliği artmış gibi görünen Düz Dünya Teorisi'nin ateşli savunucuları arasında İngiliz kriket oyuncusu Freddie Flintoff, ABD'li rapçi B.o.B ve NBA oyuncusu Kyrie Irving gibi ünlü isimler de var.

İlki geçtiğimiz yıl ABD'de düzenlenen Düz Dünya Konferansı yıllık olağan bir toplantı halini aldı. İkincisi Kanada'da 9-10 Ağustos tarihlerinde düzenlenen konferansın üçüncüsü önümüzdeki 15-16 Kasım tarihlerinde ABD'nin Denver kentinde düzenlenecek.

Otel toplantı salonu ve kapalı alan sıkmış olacak ki, dördüncü konferans 7-14 Eylül 2019'da, bol eğlenceli bir cruise gemisinde düzenlenecek.

Grubun etkinliklerini takip etmek isteyenler burayı tıklayabilir.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 
 

Bu makaleye ifade bırak