Düzce

Yerel Haber
14 Şubat 2018 - 19:50

Düzce'de Aile Danışma Merkezi Açıldı

Düzce Belediye Başkanı Ay:"Vatandaşlarımızın sosyal ve psikolojik destek taleplerini yerine getirmek, onların ihtiyaçlarına cevap vermek için proje ve hizmetlerimize devam edeceğiz"

DÜZCE (AA) - Düzce'de, aile kuracak gençler ve aile bireylerine destek verilecek olan Aile Danışma Merkezi'nin açılışı yapıldı.

İstanbul Caddesi'nde bulunan belediye hizmet binasındaki merkezin açılışına, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, İl Müftüsü Selami Emen, Düzce Baro Başkanı Azade Ay ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan duanın ardından açılış kurdelesi kesilen merkez, aile kurmak isteyen gençlere ve ailesinde problem olan bireylere destek hizmeti verecek.

Açılışta konuşan Düzce Belediye Başkanı Ay, halka hizmeti hakka hizmet olarak gören, sosyal belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandıran AK Parti belediyeciliğinin en güçlü temsilcilerinden biri olduklarını söyledi.

Önemli projelere imza attıklarını aktaran Ay, şöyle konuştu:

"Düzce Belediyesi olarak çocuklarımıza, gençlerimize, kimsesiz yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ve hatta yaşlılarımıza destek vermekten, onlara sahip çıkmaktan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Son yıllarda rekor seviyelere ulaşan boşanma oranları, kadına yönelik şiddet olaylarının artması yalnızca Düzcemiz için değil, ülkemiz için de önemli bir sorun haline gelmiştir. Bu kötü gidişata karşı her zaman inandığımız şey bireylerimizin, ailelerimizin ve toplumumuzun eğitilmesine özen gösterilmesidir."

Ay, boşanmanın eşiğine gelen ailelere de psikolojik ve sosyal destek sağlayacaklarını ifade ederek, "Ailelerimizin yuvalarını korumaları için daha fazla çaba göstermeleri için destek vereceğiz. Düzce'de aile içi huzurun sağlanması ve sağlıklı bir toplumun oluşması için elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız. Vatandaşlarımızın sosyal ve psikolojik destek taleplerini yerine getirmek, onların ihtiyaçlarına cevap vermek için proje ve hizmetlerimize devam edeceğiz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Ay, protokol üyeleriyle birlikte merkezi dolaşarak yetkililerden bilgi aldı.

DüzceYerel Seçim Sonuçları

Düzce Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.