02.01.2018 11:02 | Son Güncelleme:

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? Sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

Yarıyıl tatiline az bir süre kaldı. Öğrenciler tarafından sınav sonuçları ve dönem sonunda alınacak belge de sorgulanmaya başlandı. E-Okul VBS üzerinden sınav notları öğrenilebilir. Takdir-teşekkür hesaplama işlemi de yapılabilir. E-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

E-Okul VBS, öğrencilerin başarı durumlarının güncel olarak kontrol edilmesini sağlar. Veliler, E-Okul ile sınav notları dışında devamsızlık bilgisi, dönem sonunda alınan belge, yıl sonu başarı puanı, şube not ortalaması, pansiyon bilgileri gibi bilgilere de ulaşabilir. Bilgilerin görülebilmesi için, E-Okul VBS’ye giriş yapılması yeterlidir.

 

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıdaki link bilgilendirme amaçlıdır. 

E-Okul veli bilgilendirme ve E-Okul yönetim bilgi sistemi seçenekleri kullanılarak, E-Okul sistemine giriş yapılabilir. Yönetim bilgi sisteminden öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapabilir. Veli bilgilendirme sisteminden ise öğrenciler ve veliler; öğrencinin okul numarası ve T.C. kimlik numarası ile giriş işlemi gerçekleştirebilirler. 
E-Okul üzerinden ulaşılabilecek bilgiler;

- Haftalık ders programı; Derslerin hangi günlerde ve saatlerde olduğu bilgisi görülebilir.
- Not bilgisi; Sınav sonuçlarına bu bölümden ulaşılabilir.
- Devamsızlık bilgisi; Hangi günlerde okula gidildiği hangi günlerde gidilmediği güncel olarak kontrol edilebilir. 

Bunlar dışında; okunan kitaplar, diploma puanı, dönem sonunda alınan belgeler, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon devamsızlık bilgisi ve pansiyon izin bilgisi bilgilerine de E-Okul VBS ile ulaşılabilir. 

TAKDİR-TEŞEKKÜR HESAPLAMA 

Takdir-teşekkür hesaplama, E-Okul VBS üzerinden yapılabilir. Dönem sonuna yaklaşıldıkça, öğrenciler tarafından da takdir-teşekkür hesaplama işleminin nasıl yapıldığı sorgulanmaya başlandı. Takdir-teşekkür hesaplaması için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından sisteme yüklenmiş olmalıdır. Sisteme notların yüklenmesinin ardından, yıl sonu başarı puanı kontrol edilir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencinin dönem sonunda alacağı belgeyi belirler. Yıl sonu başarı puanı;
- 85,00 - 100 puan aralığında olan öğrenciler takdir belgesi,
- 70,00 - 84,99 puan aralığında olan öğrenciler de teşekkür belgesi alırlar.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre, 18 Eylül’de başlayan birinci dönem, 19 Ocak’ta son bulacak. Yarı yıl tatili, 22 Ocak - 5 Şubat tarihleri arasında olacak ve ikinci dönem için son ders zili 8 Haziran 2018 tarihinde çalacak. 
2018-2019 eğitim ve öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0