Eğitim

12.04.2016 - 10:11 | Son Güncelleme: 12.04.2016-10:13

E-okul veli bilgilendirme sistemi girişi! E-okul Yönetim bilgi sistemine giriş!

E-okul veli bilgilendirme sistemi eğitim düzenimizde önemli bir yer edinmiştir. E-okul sayesinde okullar ve veliler arasında bağ daha kolay kurulmuştur. E-okul yönetim bilgi sistemi kapsamında öğrenciye ait tüm not ve devamsızlık notları kolaylıkla online sistem üzerine işlenebiliyor.

Sitene Ekle
E-okul veli bilgilendirme sistemi girişi! E-okul Yönetim bilgi sistemine giriş!

 Milli Eğitim Bakanlığı velilerin öğrencilerini daha sıkı takip edebilmesi için E-Okul sistemini hizmete sokmuştur. E-Okul sistemi öğrencilerin bilgilerinin yer aldığı bir sistemdir. İki bölümden oluşan E-Okul sisteminde E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve E-Okul yönetim bilgi sistemi bölümleri bulunmaktadır. Öğrencilerin okul bilgilerinin eğitim bilgilerinin yer aldığı sistem E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. E-Okul veli bilgilendirme sistemine öğrenciler ve veliler giriş yapabilir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi isminden de anlaşılacağı gibi velilerin öğrencilerini internet üzerinden takip edebilmeleri için geliştirilmiş bir sistemdir. Öğrencilerin bütün bilgileri bu sistemde yer almaktadır. Devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları, sınav tarihleri, karne notu ve dönem ödevi hakkında bilgiler yer almaktadır. Bu sistem sayesinde veliler okula gitmeden öğrencileri hakkında bilgiler edinebilmektedir. Öğrenciler de aynı şekilde kendi okul bilgilerini, eğitim bilgilerini takip edebilirler. Ayrıca öğrenciler bütün sınavlarını bitirdikten sonra karneleri almadan önce karne notlarını bu sistem sayesinde öğrenebilirler. E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise E-Okul yönetim bilgi sistemidir. Milli Eğitim Bakanlığı bu sistemi yöneticiler ve öğretmenler için geliştirmiştir. Bu sisteme sadece yöneticiler ve öğretmenler giriş yapabilmektedir. Yöneticiler idari işlemlerini bu sistem üzerinden gerçekleştirirken öğretmenlerde öğrencilerin öğrenim bilgilerini sisteme girmektedir.
 
E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

E OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır. 

  E-Okul sisteminin bölümlerinden birisi E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Bu sistemin hizmete girme amaçlarından birisi velilerin öğrencilerini internet üzerinden takip edebilmesidir. Öğrenciler de aynı şekilde kendi eğitim bilgilerini internet üzerinden takip edebilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sistemine E-Okul ana sayfasından giriş yapabilirsiniz. E-Okul ana sayfasında yer alan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş bölümüne öğrencinizin okul numarası ve T.C. kimlik numarasını da girdikten sonra güvenlik kodunu da sisteme girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde öğrencilerin devamsızlık bilgisini, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, karne notlarını, proje ödevlerini, dönem ödevi hakkında bilgileri öğrenebilir. Ayrıca ana sayfada yer alan haberler ve duyurular bölümünden de öğrenciler okulları ve dersleri hakkında haberlere ve duyurulara ulaşabilirler. E-Okul sisteminin diğer bölümü olan E-Okul yönetim bilgi sistemi bölümü ise E-Okul sisteminin yöneticiler ve öğretmenler için tasarlamış olduğu bir sistemdir. Bu sisteme sadece öğretmenler ve yöneticiler giriş yapabilmektedir. Bu bölüme giriş yapabilmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi biliyor olmanız gereklidir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız Milli Eğitim Müdürlüklerinden kullanıcı adı ve şifrenizi elde edebilirsiniz. E-Okul yönetim bilgi sistemine E-Okul ana sayfasından giriş yapabilirsiniz. E-Okul ana sayfasında yer alan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş ekranından giriş yapabilirsiniz. Bu bölüme kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra güvenlik kodunu da girerek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra yöneticiler idari işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme ve nakil işlemlerini bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirler. 
 


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX