16.02.2017 11:43 | Son Güncelleme:

EBA kurs başvurusu ne zaman bitiyor?

EBA kurs başvurusu 13 Şubat Pazartesi günü başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda yararlanılabilecek olan EBA kurs başvuruları ne zaman sona eriyor? İşte EBA kurs başvurusuyla ilgili tüm ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen EBA kurs başvuruları başladı. 13 Şubat tarihinde başlayan EBA kurs başvuruları 19 Şubat tarihinde sona erecek. Binlerce öğrencinin derslerine büyük katkı sağlayacak olan EBA kurs başvuruları eba.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. 


Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacak.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacak.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek istedikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapacak.

EBA KURS SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

Kuslarda görev almak isteyen öğretmenler Mebbis şifreleriyle e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunacaklar.

Kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunacaklar.

Öğretmenler görev yapmak istedikleri üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilecekler.

Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler
“Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilecekler.

Ders ücreti karşılığında görev almak isteyen ücretli öğretmenler, e-kurs modülü üzerindensisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yapacak. Daha sonra sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştıracakl

Bu habere ifade bırak
  • 4Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 2Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy6