16.10.2017 10:53 | Son Güncelleme:

EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA kurs tarihleri...

EBA birinci dönem kursları, 2 Ekim tarihinde başladı ve 14 Ocak’ta sona erecek. Kurs için kayıt olan öğrenciler, EBA tarafından sunulan zengin içeriklerden de yararlanabilecek. Peki EBA’ya nasıl girilir? EBA kursuna kimler başvuru yapabilir? İşte ayrıntılar...

EBA, öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sosyal eğitim platformudur. Kayıt olan öğrenciler; dergilerden filmlere, ders kitaplarından görsellere kadar pek çok içeriğe erişim sağlayabilirler. EBA sisteminden öğrenciler ve öğretmenler paylaşımlarda bulunarak, diğer kayıtlı kullanıcıların da bu paylaşımlara ulaşmasını sağlayabilirler. Bunlar dışında öğretmenler ödev ve alıştırmalar da verebilirler.

 EBA KURS HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır.

 EBA’YA NASIL GİRİLİR?

 EBA’ya giriş, eba.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılır. Kullanıcılar giriş için; E-Okul bilgileri ile giriş, Mebbis bilgileri ile giriş, EBAKOD ve Açık öğretim bilgileri ile giriş seçeneklerinden birisini kullanabilirler. Giriş yapılmadan da sunulan içeriklerin bir kısmına ulaşılabilir. EBA’nın zengin içeriğinden tam olarak faydalanılabilmesi için sisteme giriş yapılmalıdır.

EBA KURS TARİHLERİ

 2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı için belirlenen EBA kurs tarihleri;

EBA birinci dönemi 2 Ekim’de başladı ve 14 Ocak 2018’de sona erecek.

İkinci dönem kursları 3 Mart 2018’de ve yaz dönemi kursları da 2 Temmuz 2018’de başlayacak.

EBA kurs için kayıt yaptırmak isteyen kullanıcılar; 7 Şubat - 18 Şubat tarihleri arasında ikinci dönem için, 18-24 Haziran 2018 tarihleri arasında da yaz dönemi kursları için kayıt yaptırabilirler.

EBA KURSA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

 MEB’e bağlı olan özel/resmi ortaöğretim okulları, özel/resmi ortaokullar, imam hatip okulları, açık öğretim okullarında devam edenler ile mezun durumunda olanlar EBA kursları için başvuru yapabilir.

Örgün eğitim öğrencileri okullarından alacakları şifre ile e-Kurs başvuru yapabilirler.

Özel öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler, okullarının bulunduğu ilçede kurs merkezine giderek şifre alabilirler ve kurs için kayıt yaptırabilirler.

Açık öğretim öğrencileri ise halk eğitim merkezlerinden şifre alarak, sistem üzerinden kurs başvurusu gerçekleştirebilirler.

KURSLARDA EN FAZLA 25 ÖĞRENCİ

 EBA kursa kayıt olan öğrencilerin sayısı, 10’dan az ve 20’den de fazla olamaz. Öğrenci sayısının 20’den fazla olması durumunda ise kurs için ikinci sınıf açılır. Tek sınıflı kurslarda sınıfın kapasitesi göz önüne alınarak öğrenci sayısı 25’e çıkarılabilir. Yerleşim yerinde kurs merkezinin olmaması, öğrencilerin taşınma imkanlarının olmaması gibi nedenlerden dolayı sınıfın mevcudu 10’ ulaşmazsa, Milli Eğitim Müdürlükleri’nden onay alınıp beş öğrenciden az olmama şartıyla yeni sınıf açılır.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0