Ecem Karaağaç'ın Survivor için enerjiye ihtiyacı yoktu

Survivor'dan kimler geldi kimler geçti... Herkesin unutamadığı isimler vardır. Benim için bu kişi, çok erken elenip takipçilerini şaşırtan, hayal kırıklığına uğratan Ecem Karaağaç... Survivor'a büyük umutlarla katılan Ecem'in yarışmadan önce 'enerji almak' isterken istismar edildiği ortaya çıktı. Sonrası bir 'hırs hikayesi'... 

Ecem Karaağaç'ın Survivor için enerjiye ihtiyacı yoktu

'Göz6' adeta 'Ulusal Final' tadındaydı

'Göz6' adeta 'Ulusal Final' tadındaydı

Ecem Karaağaç'ı, Survivor 2017 öncesinde düzenlenen Göz6 yarışmasında tanıdık. Bu yarışmanın, Eurovision mantığıyla ifade edersek, 'Ulusal Final' tadında bir formatı vardı. Yarışmayı kazanan bir kadın, bir de erkek 'gönüllü', adaya gitmeye hak kazanıyordu.

Bu yarışmadan çıkan Berna Keklikler ve Erdi Ünver adaya giderek Survivor'da iz bırakmayı başaran karakterlerden oldu.

'Survivor' için yaratılmış gibiydi

'Survivor' için yaratılmış gibiydi

Halkın SMS'lerle Erdi Ünver'i seçip birinci yapacağı, bence yarışmanın başından belliydi. Ama kadınlar kategorisinde işler karışıktı.Berna Keklikler, televizyon için yaratılmış enteresan bir isim olsa da, rakibi Ecem Karaağaç da adeta 'Survivor' için yaratılmış gibiydi.

Bir yıllık rötarla Survivor'a katıldı

Bir yıllık rötarla Survivor'a katıldı

Ama halk, çok daha sempatik ve televizyon ışığı olan Berna Keklikler'i seçti. Bu, televizyon açısından doğru bir karardı ama Ecem Karaağaç gibi hırslı bir isim de Survivor'a katılmayı hak ediyordu.

İzleyici olarak bu beklentimiz 'Survivor 2018'de karşılandı. Ecem Karaağaç ve Ramazan Kalyoncu, 1 yıllık rötarla Survivor'a katıldı. Beklentiler yüksekti ancak işler pek de tahmin ettiğimiz gibi ilerlemedi.

"Sana enerji yüklemesi yapacağım"

"Sana enerji yüklemesi yapacağım"

Ecem Karaağaç yarışmada kötü bir performans sergileyerek çok erken elendi. "Acaba ciddi bir problemi mi var?" diye düşünmüştüm ekran başında. Meğer işin içinde bambaşka bir olay varmış...

İnternet sitelerine düşen habere göre, Ecem Karaağaç Survivor'a katılmadan önce, "Sana enerji yüklemesi yapacağım, birinci olacaksın" diyen birinin teklifini kabul etmiş.

Savcılığa şikâyet

Savcılığa şikâyet

Sözde uzman olan bu kişi, enerji verme vaadiyle Ecem Karaağaç'ı istismar etmiş. Daha sonra Survivor'a katılan ve kendisinin de kabul edebileceği gibi kötü bir performans sergileyen Ecem Karaağaç, kandırıldığını fark etmiş.

Bunun üzerine kendisini defalarca istismar eden bu kişiyi savcılığa şikâyet etmiş.  

Konu savcılığa taşınınca haliyle basına da yansıdı. "Akılalmaz olay!" ya da "Pes dedirten olay!" gibi başlıklarla duyurulan haberde, Ecem Karaağaç'ın yaşadıkları detaylıca anlatıldı. 

Stüdyo 'gözyaşı gölü'ne dönmüştü

Stüdyo 'gözyaşı gölü'ne dönmüştü

Bu konu çok üzücü ve şaşırtıcı. Ama benim üzerinde durmak istediğim nokta, Ecem Karaağaç'ın inanılmaz hırsı... 

'Göz6' yarışmasında bile haftalarca hırstan kendini yiyip bitiren, rakibi Berna Keklikler'le kıyasıya kapışan Ecem, yarışmanın sonunda iyice hırslanmıştı. 'Göz6' birincilerinin açıklandığı final anında Berna'nın sevincini gölgeleyen halleri hâlâ aklımda.

Ecem ikinciliği hak etmediğini belirterek feryat figan ağlamaya başlamış ve stüdyo 'gözyaşı gölü'ne dönmüştü.

Halbuki enerjiye ihtiyacı yoktu

Halbuki enerjiye ihtiyacı yoktu

Hırsını, 'azim' seviyesine çekebilseydi, Ecem kazanırdı. Survivor için enerjiye filan da ihtiyacı yoktu. 'Göz6'ndaki gibi fiziksel ve mental gücüne güvenmesi yeterliydi.

"Fav'a at ve bekle..."

"Fav'a at ve bekle..."

Negatif bir duygu olan hırs işin içine girdiğinde, sadece 'azimle' dağları delebilecekken, önünüzdeki çukuru bile göremeyecek hale gelebiliyorsunuz. Hiç gerek yok bunlara.

Hırsı 'azim'e evrilttiğinizde, hayatın sizi hak ettiğiniz yere götürdüğünü zaten göreceksiniz.

Twitter tabiriyle söyleyeyim:  "Fav'a atın ve bekleyin"...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak