Edirne

Yerel Haber
29 Temmuz 2015 - 13:16

EDİRNE KATI ATIK DÜZENLİ DEPOLAMA TESİSİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

IHA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentin en önemli projeleri arasında yer alan Edirne Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi sözleşmesini, firma yetkilileri ile birlikte düzenlediği programda imzaladı.
Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi Topyolu Caddesi Önder Kıraathanesi’nde düzenlenen ve mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu Edirne Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi sözleşmesi imza töreninde, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başkan Yardımcıları Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, tesis inşaatı üstlenici firma yetkilileri ve çok sayıda basın mensubu yer aldı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, başkanlık görevine talip oldukları gün kentteki 60 yıllık vahşi depolamaya son vereceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatarak, "Söz verdiğimiz bu önemli projeyi bugün hayata geçirmek için imzalarımızı attık. Edirne ve Edirneliler için hayırlı olsun" dedi.
"TÜM HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN"
Gürkan, "Belediye Başkanı seçimlerinde siz yetkiyi bana ve arkadaşlarıma verdiniz. Ben seçimlerde size bir söz vermiştim. 1.5 yıl içinde çöp sorununu çözeceğim demiştim. Buna inananlar oldu, inanmayanlar oldu. Çünkü geçmişte vatandaşlara verilip de tutulmayan çok fazla söz vardı. Göreve geldiğimiz ilk günden beri en çok çözüm için çalıştığımız konu da bu çöp sorunuydu. Geceli gündüzlü çalıştık ve proje ihalesini yaptık. Kanun gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onaylattık. Şimdi de ihaleyi alan firmayla sözleşmeyi imzalayacağız. Tüm halkımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

EdirneYerel Seçim Sonuçları

Edirne Hava Durumu

19°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.