Edis muzu gelmiştir: Poptaki gelişmeleri manavlardan takip edebilirsiniz!

Edis'in 'Banane' şarkısının klibi yakında yayınlanacak. Şarkıcı, Instagram profil fotoğrafını da bu çekimlerde elde edilen bir fotoğraftan seçti. Fotoğraf dikkat çekici. Pastel pembe renkte duvar, hemen hemen aynı tonlardaki Edis suratı ve Edis'in, elinde telefon gibi tuttuğu muz... İşte bu muz, klip daha piyasaya çıkmadan ünlü oldu. 

Edis muzu gelmiştir: Poptaki gelişmeleri manavlardan takip edebilirsiniz!

"Edis muzu gelmiştir"

"Edis muzu gelmiştir"

Ünlülerin giydiği kıyafetin ya da taktığı aksesuarların ünlenmesi alıştığımız bir durum. "Hürrem yüzüğü gelmiştir", "Gaffur pijaması gelmiştir", "Ferhunde'nin Mithat'ı boynuzlarken giydiği badi gelmiştir" gibi efsane pazarlama teknikleri, küçük esnafın en çok başvurduğu yöntemlerden.

Edis gibi hem geniş hem de sıkı takipçi kitlesi olan bir şarkıcının da bu furyadan kaçamayacağı açıktı. Fakat bunun "Edis'in parlak pantolonu, Edis'in ceketi, Edis'in montu" şeklinde gerçekleşmesini beklerken "Edis'in klibindeki muzlar" olarak gerçekleşmesi gerçekten çok yaratıcı.

Bir manav, işini nasıl yaratıcı hale getirebilir? İşte böyle.

Zamanında Tarkan'ın 'Kuzu Kuzu' klibindeki zilleri aramaktan helak olan bir nesil vardı ve çoğu da bulamadı, bulamadık. Ama artık Edis'in muzlarını hepimiz bulabileceğiz. Canını bi' tık bile sıkma Edis! Hayranların pahalı falan dinlemez, sırf sana destek olsun diye alır o muzlardan. Keşke Edis imzalı olsa hatta.
 

"Telefonun başında muzumla bekliyorum"

"Telefonun başında muzumla bekliyorum"

Edis'in 'Banane' adlı şarkısının giriş sözcüğü 'Alo'. Hakan Altun'un 'Bir Telefon' şarkısının klibinde telefon kulübesindeki çaresiz bekleyişi gibi, Edis de elinde muzla "Alo, bir şey söyle" diyor. E tabii arabesk müzikle pop müzik arasındaki farklardan biri de bu.

Hakan Altun telefonun başında çaresiz ve sırılsıklam beklerken; Edis, pembe bir kutudan elinde muz şeklinde telefonla çıkıyor. İki şarkı da ayrılık konusunu bir telefon görüşmesi aracılığıyla anlatıyor. İşte çeşitlilik, işte ayrılığa iki farklı pencereden bakmak...

"Edis hoştur ama banana"

"Edis hoştur ama banana"

Şarkının adının 'Banane' olması ve klipte 'banana' yani muz kullanılması sadece bir rastlantı mı yoksa fonetik benzerlik nedeniyle yapılmış 'küçük bir Edis şakası' mı bilmiyoruz. Yalnız klibi yine farklı ve hoş olacak gibi.

Şarkının ayrılığı anlatmasına rağmen tekno bir altyapıya sahip olması ve hareketli oluşu, havaların ısınmaya başladığı şu günlerde Edis'in muzlu klibinin her yerde dönmesine sebep olacak.

Bu makaleye ifade bırak