TeknolojiRSS
25.06.2013 - 15:32 | Son Güncelleme: 25.06.2013-16:18

Efsane Oyun IOS'a Ve Android'e Geliyor!

Oyun konsolları ve PC platformunun başarılı oyunlarından “Age of Empires”, iOS ve Android’in akıllıları için geliştiriliyor! Mobil oyuncular için inceledik!

Sitene Ekle
Efsane Oyun IOS'a Ve Android'e Geliyor!
Profesyonel oyuncuların ortak dili olan strateji oyunlarının en başarılısı kabul edilen Age of Empires, kendini geliştirmeye devam ediyor. Efsaneleşen oyunun masaüstü ve oyun konsolu platformundan sonra taşınabilir akıllı modellerde görülecek olması şimdiden mobil oyuncuları sevindirmeye yetti.
 
AeO HD sürümüyle nostaljik oyunu yeniden hayata döndürmeye hazırlanan Microsoft, Nikkei’nin haberine göre oyunun iOS ve Android versiyonu kısa sürede uygulama marketindeki yerini alacak. Edinilen bilgilere göre başarılı strateji oyunu, KLab stüdyoları tarafından geliştirilirken dağıtım hakkı Microsoft’a ait olacak.
 
Microsoft’un farklı platformlar üzerindeki bu çalışmalarındaki en büyük strateji de, popülerliği giden oyunu akıllı modellere taşıyarak, yeniden gündemde popüler olarak kalmasını sağlamak. Bundan kısa bir süre önce de Xbox oyunu olan Ms. Splosion Man’ı iOS platformuna hazırlayan firma, bakalım AeE çalışmalarında da başarılı olabilecek mi?
 
 
Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX