15.09.2010 - 01:00 | Son Güncelleme: 15.09.2010-22:44 A-A+

Ege’nin altını dünyaya tanıtacak

Japonya’nın dünyaca ünlü sualtı fotoğrafçısı Masakazu Akagi, Bodrum ve Datça’daki 2 bin 400 yıllık sualtı hazinelerini görüntüledi.

Ege’nin altını dünyaya tanıtacak

YAŞAR ANTER Muğla DHA

Japon Prensi Tohomito’nun özel fotoğrafçılığını da yapan Akagi, “Onlarca ülkenin su altı güzelliklerini yansıttım, ancak böylesi güzelliğe tanık olmadım. Sualtı kültür ve doğa güzelliklerinin yeterince tanıtımının yapılması durumunda, kültür turizmine meraklı zengin turist bu bölgeye yağar” dedi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Kültür ve Sanat Vakfı’nın (BOSAV) davetlisi olarak 10 gün önce Bodrum’a gelen 50 yaşındaki Masakazu Akagi, Bodrum, Gökova ve Datça Knidos’da su altındaki antik kentleri ve 2 bin 400 yıllık batıkları görüntüledi. Akagi, STS Bodrum Okul Gemisi ile 10 günde yaklaşık 45 dalış yaparak 12 saatlik görüntü aldı ve 4 bine yakın fotoğraf çekti. Akagi’nin çalışmaları, Japon Ulusal TV’si NHK’de 4 bölüm olarak, National Geographic, Nature, Bay Nature ve Geographic Magazine dergilerinde de iki ay yayım-lanacak.

Etiketler
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.