17 ülkeden sanatçılar Kuşadası’nda buluştu

Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla 21 Nisan’da başlayan Mehmet Nuri Göçen Uluslararası Resim Çalıştayı devam ediyor.

17 ülkeden sanatçılar Kuşadası’nda buluştu

Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla 21 Nisan’da başlayan Mehmet Nuri Göçen Uluslararası Resim Çalıştayı devam ediyor. Çalıştayın sanat danışmanlığını ve küratörlüğünü yapan Umur Türker ile Emel Atalay nezaretinde 17 ülkeden toplam 43 sanatçı, 28 Nisan gününe kadar canlı performanslarla eserlerini hayata geçirecek, ürettiklerini sergileyecek.

Burs olacak

Bu yıl altıncısı düzenlenen Resim Çalıştayı’nın her geçen yıl ivme kazandığını belirten Göçtur Turizm Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı Naile Göçen Çukurova, “Sanat sayesinde ülkemizi dünyanın her yerinde tanıtmanın, sanata ve sanatçya destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Çukurova, çalıştayda ebru sanatını taş üzerine taşıyan bir uygulama yaptığını ve çalışmalardan elde edeceği gelirin vakıf bünyesinde öğrencilere burs olacağını sözlerine ekledi.

İstanbul'da taksici yolcuya bıçakla saldırdı!İstanbul Fatih’te bir taksici geçen Cumartesi günü tartıştığı yolcusuna bıçak çekerek saldırdı. Araya girenlerin ayırdığı bıçaklı kavga cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
23 Temmuz 2019 Magazin Bülteni23 Temmuz 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber