‘2023 hedeflerinde en büyük destekçimiz’

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Balıkesir’in; sanayisi, tarımı, turizmi ve tarihi ile dört dörtlük bir kent olduğunu belirten Bakan Dönmez, “Türkiye’nin 10’uncu ili olmak isteyen Balıkesir’de hem kamu hem de özel sektör 2023 hedefine hazırlanıyor.

‘2023 hedeflerinde en büyük destekçimiz’

2023 hedefleri yolunda ülkemizin en çok enerjiye ihtiyacı var. Balıkesir de rüzgar türbinleri başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim tesisleriyle ülkemiz için çalışıyor. Biz de bakanlık olarak Büyükşehir’in yapacağı çalışmalara her zaman destek veriyoruz. Önümüzdeki yıl yedi ilçeyi doğalgaz ile buluşturacağız” dedi, sözlerini şöyle sürdürdü:

Damızlık Üretim Tesisi

“OSB’de üretilen ürünler Avrupa’nın dört bir yanına gidiyor. Tarım ve hayvancılıkta markasıyız. 50 çeşit peynirimiz var. Meşhur Balıkesir Kuzusu için de Damızlık Üretim Tesisi kuracağız.”

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.
Çocukken hiç oyuncağı olmadı,dolmuşunu oyuncakla donattıOsmaniye’de çocukken hiç oyuncağı olmayan halk otobüsü şoförü 28 yaşında ki Fatih Çokan, çocuklar için otobüsü oyuncaklarla doldurdu. Çokan, otobüsündeki oyuncaklarla hem oynuyor hem de otobüse binen çocuklara hediye ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber