‘3 yılda 500 milyonluk yatırıma imza atacağız’

2017’de hedeflediklerinin üstünde bir başarı yakaladıklarını belirten Aryom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Günday, “2018’de 100 milyonluk yatırım yapacağız” dedi

‘3 yılda 500 milyonluk yatırıma imza atacağız’

Aryom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günday, 2017 yılını değerlendirdi, beklentilerin üstünde bir başarı yakaladıklarını kaydetti. Günday, Aryom Koru’nun gayrimenkul sektörünün önde gelen yarışmalarından biri olan 2017 Sign of the City’de “Türkiye’nin En İyi Konut Projesi” ödülünü aldığını belirten Günday, hem İzmir’e hem de Gaziemir’e değer kattıklarını söyledi. Ödülü aldıktan sonra olumlu geri dönüşler aldıklarını kaydeden Günday, “Ödülü almak bizim için gurur kaynağı. Endüstriyel yapı kategorisinde de yarışmak için başvuru da bulunacağız” dedi. Türkiye’de konutta yaşam standartlarını yükseltmek istediklerini kaydeden Mustafa Günday, ilk etabın yüzde 65’inin satışını tamamladıklarını ve ikinci etapta satışlarda yüzde 50 seviyesine ulaştıklarını ifade etti.

100 milyonluk yatırım

Günday, “Birinci etap konutlarını ekim ayında, ikinci etap konutlarını da 2019’un şubat ayında teslim edeceğiz” diye konuştu. Aryom Koru’nun başarısıyla birlikte kendilerine farklı bölgelerden birçok yeni işbirlikleri ve yeni arsalar önerildiğini ifade eden Mustafa Günday, şunları söyledi: “Gaziemir’de kentsel dönüşümle ilgili sorunlar çözülürse yeni arsalar üzerinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Aktepe’de bulunan arsamızda 5 yıldızlı bussines tarzı otel ve rezidans yapmayı hedefliyoruz. 2018 de 100 milyon liralık yatırım yapacağız. Yeni projelerle birlikte 3 yıl içerisinde İzmir’e 500 milyon liralık değer katan projeler yapacağız.”

Genç kız yolda bulduğu 13 bin doları getirdi, kuyumcu sahibini bulduİstanbul Kartal’da yolda içinde 13 bin dolar olan bir zarf bulan genç kız, "Ben bunu yerde buldum sanırım sizin olabilir' diyerek kuyumcuya bıraktı. Paranın fotoğrafını çeken, sosyal medyada paylaşan kuyumcu, zarftaki dekonttan yola çıkarak sahibine ulaştı. Parayı sahibine veren Kuyumcu, " Bence parayı bulup getiren ve teslim eden kız benden daha gurur kaynağı. Alkışlanacak biri varsa bence o kız olmalı. Bu, bir zincirleme iyilik oldu." dedi.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber