‘31 Mart’ta halk yanıtı verecek’

Menderes Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılan AK Parti Büyükşehir adayı Zeybekci çöp, kanalizasyon, trafik, ulaşım, otopark gibi sorunları 1 Nisan’dan itibaren çözeceklerini söyledi.

‘31 Mart’ta halk yanıtı verecek’

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Menderes Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışa AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, geçen dönem Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Menderes Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Bülent Soylu, AK Parti ve MHP’nin ilçe yöneticileri de katıldı. Programda konuşan Zeybekci, İzmir’in çöplerinin dağlara, kanalizasyonun körfeze atıldığını, trafik, ulaşım, otopark gibi sorunlarının biriktiğini, genç işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu belirtti, “En güzel cevabı halkımız verecek. 1 Nisan’dan itibaren tüm bunları çözeceğiz” diye konuştu.

20 bin kadına istihdam

Menderes Havzası’nın, gıda teknolojileri anlamında en yüksek oranda teşvik verilecek bir vadi olacağını dile getiren Zeybekci, belediye bünyesinde kuracakları şirketle çiftçiye, üreticiye, kooperatife destek sağlayacaklarını kaydetti. Kent genelinde üç yıl içinde yeşil alan miktarını 10 kat artıracaklarını belirten Zeybekci, “En güzel alanlar içinde gençlik ve kültür merkezleriyle Menderes’te olacak. 20 bin kadınımızı istihdam edeceğiz, atölyelerin masraflarını biz karşılayacağız, sigorta ve stopajını ilgili bakanlık ödeyecek, burada Türk el halıcılığını canlandıracağız” dedi.

Çöpten enerji

İki yıl içinde çöp sorununu çözeceklerini vurgulayan Zeybekci şöyle devam etti: “Dünyanın en modern tesislerini hayata geçireceğiz, çöpten enerji üreteceğiz. 2019 yılı sonuna kadar Menderes’te doğalgaz gitmeyen yer kalmayacak. 28 kavşağın her biri 100 günde bitecek.” Tekeli Mahallesi’nde köylülerle de sohbet eden Zeybekci, İzmir’i kendi kabuğuna hapsedenlere milletin gerekli cevabını vereceğini ifade etti.

Çevre zaferi

Doğal yapısı, sahip olduğu zengin biyolojik çeşitliliğiyle dünyanın en önemli bölgeleri arasında yer alan Karaburun Yarımdası, özel çevre koruma bölgesi ilan edildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Süreci başlatan ve takip eden isim dönemin İzmir Milletvekili İlknur Denizli oldu. AK Parti İzmir Büyükşehir adayı Nihat Zeybekci de, sürecin hızlanmasına büyük katkıda bulundu. Zeybekci, “Karaburun dünya ölçeğinde ekolojik önemi çok büyük olan bir bölge. Dünyanın en nadir canlılarını ve bitkilerini barındıran bu bölgenin titizlikle korunması için bu kararın çıkması çok önemliydi. Zafer İzmirlilerin” dedi.

Çatı katında panter şokuFransa'da bir binanın çatı katına tırmanan siyah panter, bina sakinlerince paniğine neden oldu. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonunda sakinleştirici iğneyle vurulan panter, itfaiye ekipleri tarafından ele geçirildi.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber