40. onur yılı

Özolgun Otomotiv, 40 metrekare alanda 4 kişiyle başladığı sürüveninde 40. yıla ulaştı. Özel kutlamada çalışanlarla bir araya gelen kurucu Mehmet Tenekeci, “İnsanın yolu doğruluk olunca yükü de ağır oluyor. Tüm zorluklara rağmen doğruluktan hiçbir zaman sapmadık” dedi.

40. onur yılı

GAZİEMİR’deki merkeziyle büyük ölçekli araç bakımı ve yedek parça satışı alanında faaliyet yürüten Özolgun Otomotiv, kuruluşunun 40. yılını kutladı. Kordon Otel’de düzenlenen Özolgun Otomotiv’in özel gece, renkli görüntülere sahne oldu.
1978 yılında otomotiv sektörüne adım atan şirketin kurucusu Mehmet Tenekeci, “40 metrekarede 4 kişiyle başladığımız yolculuğumuzun 40 yılında yola 40 kişilik ekibimizle devam ediyoruz. İnsanın yolu doğruluk olunca yükü de ağır oluyor. Biz tüm zorluklara rağmen 40 yıl boyunca doğruluktan hiçbir zaman sapmadık” dedi.
İzmir Ticaret Borsası Başkan Vekili Ercan Korkmaz, İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Gafur Alişer ve Egeden Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Zeki Özkebapçı’nın da katıldığı gecede konuklara seslenen Tenekeci, “En büyük değerimiz sadece ama sadece çalışanlarımız oldu. Onların yaşam kalitesini yükseltmek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Birlikte büyüdük, birlikte başardık” diye konuştu. Mehmet Tenekeci, bayrağı ikinci kuşak olan oğlu Çağlar Tenekeci’ye devrederken, aynı başarının artarak devam etmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

‘Meslek lisesine gönderin’

Özolgun Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Tenekeci, 40. yıl kutlamasının aynı zamanda babası Mehmet Tenekeci’nin başarısının da kutlaması olduğunu belirtti, “İş hayatı zordur, otomotiv sektörü ise bilimin, mühendisliğin, alın terinin, fedakârlığın olduğu bir alan olarak daha da zordur. Bizim bir tek hedefimiz var. Nasıl ikinci kuşak olarak bayrağı ben teslim aldıysam, üçüncü kuşağa teslim etmenin gururunu da yaşamak istiyoruz. Yani sürdürülebilir ve kendini sürekli geliştiren bir yapıyla geleceğe koşmak istiyoruz” dedi.
Sektörün hammaddesinin insan olduğunu vurgulayan Tenekeci, “Sanayicinin en önemli sorunu nitelikle elaman açığıdır. Bugün meslek lisesi mezunu olan bir kişinin işsiz kalma şansı yok. Ailelere sesleniyoruz. Gelin, evladınızı meslek liselerine gönderin. Onun hayatını ancak böyle garanti altına alabilirsiniz” dedi.
Bu konuda Özolgun Otomotiv olarak birçok proje yürüttüklerini dile getiren Tenekeci, “Son dönemde meslek liselerinde okuyan gençlerimize 40’ın üzerinde iş imkânı yarattık. Bu şu demek... İş hazır, yeter ki evladınızı meslek lisesinde okutun, onun eğitimiyle yakından ilgilenin. Kendisini geliştirmesi için siz de elinizi taşın altına koyun. Böylece bizim gibi geleceğe güvenle bakın” dedi.

Eğlence doruktaydı

Gecenin sonunda Mehmet Tenekeci 40. yıl onur plaketini oğlu Çağlar Tenekeci’nin elinden aldı. Özolgun Otomotiv’de 5, 10, 15, 20. yılını dolduran Vedat Mehmet Konuk, Engin Alkız, Mustafa Gönen, Mehmet Acar, Özden Erkek, Mustafa Kılınç, Ziya Öğrüce, Refik Tekin, Hikmet Akpınar ve Nizamettin Kalkan, plaketlerini alkışlarla aldı. 40. yıl pastasının kesildiği gecede konuklar müzikle eğlendi.
Çalışanlar, Özolgun Otomotiv’in bir üyesi olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

Beceri sınav merkezi

1978 yılında Mehmet Tenekeci tarafından kurulan Özolgun Otomotiv, Gaziemir’deki merkezinde büyük ölçekli araç bakımı, yedek parça satışı, boya ve kaporta alanında faaliyet yürütüyor. Kuruluşunun 40. yılında 40 kişilik ekibiyle hizmet veren Özolgun Otomotiv’de bayrağı devralan ikinci kuşak temsilcisi Çağar Tenekeci, özellikle mesleki eğitime büyük önem verdi. Özolgun Otomotiv, sanayine önemli bir soruna dönüşen ara elaman sıkıntısının giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde beceri sınav merkezi haline geldi. Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi tarafından Özolgun Otomotiv, motorlu araçlar teknolojisi beceri sınav merkezi olarak ilan edildi.

Yaşayan tarih Ayşe nine...Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Gülağzı Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Uçar’ın nüfus cüzdanındaki doğum tarihi 28 Temmuz 1907. Fenerbahçe ile yaşıt Türkiye’nin yaşayan tarihi 113 yaşındaki Ayşe nine, yaşamı boyunca 3 padişah, 27 başbakan ve 12 cumhurbaşkanı gördü.
Canlı bombanın yakalanma anı kameradaŞanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan ve Balıklıgöl’e yaklaşık 100 metre mesafede bulunan Haşimiye Meydanı civarındaki Meşarkiye Caddesi'nde, üzerinde canlı bomba düzeneği olan bir terörist 8 Ağustos'ta yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber