9 ilde sanat için buluşma

9 ilde sanat için buluşma

K2 Çağdaş Sanat Derneği koordinatörlüğündeki konuk sanatçı programı “Daire Projesi” Avrupa Birliği’nden hibe desteği aldı. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Sivil Toplum Destek Programı çerçevesinde yürütülen program çerçevesindeki 10 çalışmadan biri olan projenin bütçesi 529 bin avro olarak belirlendi. İzmir, Çanakkale, Hatay, İstanbul, Sinop, Diyarbakır, Mardin, Nevşehir ve Mersin olmak üzere Türkiye’nin 9 ilinde uygulanacak proje kapsamısında sanatçıların mevcut yaşama ve çalışma ortamlarının dışında bir yerde konuk olarak belirli bir süreliğine yaşayıp üretim yapmalarına olanak sağlanması hedefleniyor. Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki toplantıda Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Ceyhan Çiçek, “Sivil toplum kuruluşları arasındaki diyaloğu geliştirmek için çalışıyoruz. Sanatçılar proje ile uluslararası bağlantılara ulaşabilecek” dedi.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber