9867 farkla Yücel Yılmaz

9867 farkla Yücel Yılmaz

BALIKESİR’de, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre, büyükşehir belediye başkanlığı ile 10 ilçede AK Parti kazandı. 8 ilçede CHP, 1 ilçede İYİ Parti, 1 ilçede ise Demokrat Parti başkan çıkardı. 3 bin 139 sandıkta, 809 bin 982 kişi oy kullandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı’nın büyükşehir belediye başkan adayı Yücel Yılmaz, başkan seçildi.

Merkez ilçelerden Atıeylül’de mevcut belediye başkanı olan Cumhur İttifakının AK Partili adayı Hasan Avcı, seçimi kazanan isim oldu. Merkez Karesi ilçesinde ise seçimi yine Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Dinçer Orkan kazandı. Havran ilçesinde mevcut belediye başkanı olan Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Emin Ersoy, seçimi kazandı. İvrindi’de Yusuf Cengiz, Savaştepe’de mevcut başkan Turhan Şimşek, Sındırgı’da mevcut başkan Ekrem Yavaş, Bigadiç’te mevcut başkan İsmail Avcu, Dursunbey’de mevcut başkan Ramazan Bahçavan, Kepsut’ta mevcut başkan İsmail Cankul, Marmara’da mevcut başkan Süleyman Aksoy da AK Parti’den başkan seçildi.

CHP’ye 8 başkanlık

CHP ise Millet İttifakı kapsamında 8 ilçede başkanlık çıkardı. Gömeç’te M. İrem Himam, Burhaniye’de Ali Kemal Deveciler, Edremit’te Selman Hasan Arslan, Balya’da Orhan Gaga, Gönen’de İbrahim Palaz, Manyas’ta mevcut başkan Tancan Barçın, Bandırma’da Tolga Tosun, Erdek’te de mevcut başkan Hüseyin Sarı CHP’den başkan seçildi. Ayvalık’ta seçimleri Demokrat Parti adayı Mesut Ergin kazandı. Susurluk’ta ise İYİ Parti adayı Nurettin Güney seçildi.

l DEVRİM DERİN DHA

Bir günlükler"in kar yağışını andıran "ölüm uçuşu"Ardahan'da Kura Nehri kıyısında "bir günlükler" olarak bilinen yüz binlerce beyaz kelebeğin her yıl tekrarlanan ve adeta kar yağışını anımsatan "ölüm uçuşu" görsel şölene dönüştü.
Marmaris plajları, yabancı turistlerle kentte yaşayanlara kaldıMarmaris'e Kurban Bayramı tatili için gelenlerin çoğunluğunun memleketlerine dönmesinin ardından, plajlar kentte yaşayanlar ile yabancı turistlere kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber