Geri Dön

‘Abim benim kahramanım’

‘Abim benim kahramanım’

Lösemi tedavisi gören, 7 yaşındaki Ecrin Aksoy Behçet Uz Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 9 yaşındaki ağabeyi Yasin’den alınan kemik iliğinin nakledilmesiyle sağlığına kavuştu.

İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde lösemi tedavisi gören 7 yaşındaki Batmanlı Ecrin Aksoy, 9 yaşındaki ağabeyi Yasin’den nakledilen kemik iliğiyle hayata tutundu. Kendisini yaşama bağlayan ağabeyi Yasin’i, en çok sevdiği çizgi film kahramanı Süperman’e benzeten Ecrin, sağlık kontrollerini sürdürmek için ailesiyle İzmir’de Hasta Çocuk Evleri Derneği’nin tahsis ettiği evde kalıyor.

Ecrin’in hastalığını üçüncü bebeğine hamileyken öğrendiğini belirten anne Mukaddes Aksoy, “Çok zor bir süreçti, zor zamanlar geçirdik. Ağabeyinin kemik iliğini uyduğunu öğrendiğimiz gün ise bizim için bayramdı” dedi. Hastanede kaldığı süre içinde doktorları çok sevdiğini belirten Ecrin de, büyüyünce doktor olmaya ve çocukları iyileştirmeye karar verdiğini anlattı. Ağabey Yasin Aksoy ise Ecrin yaşadığı için çok mutlu olduğunu, bu mutluluğu en çok kardeşiyle oynarken hissettiğini söyledi. - EFSUN ERBALABAN / YILMAZ AA

İstanbul'da TIR yangını! Trafik kilit...İstanbul'da mesai bitimine dakikalar kala TEM bağlantı yolunda yanan TIR trafikte aksamalara sebep oldu.
24 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte gündemde öne çıkan magazin gelişmeleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber