Abla ve ağabeyler aranıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Gönüllü Takımı”nda yer alan 12 bin gönüllü genç, 11 yılda olanakları kısıtlı 10 bin “kardeş”e ulaştı.

Abla ve ağabeyler aranıyor

“Bir Çocuk Değişir, İzmir Değişir” sloganı ile pek çok etkinliğe imza atan gençler, “Abla-Ağabey-Kardeş” projesinin daha da büyümesi için yeni gönüllülere çağrı yaptı. Projeye destek vermek isteyen 18-30 yaş arası en az üniversite öğrencisi ya da mezunu gençler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Sosyal Projeler ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 293 17 21 ve 293 39 29 nolu telefonları arayabilir.

Yeni dönem başladı

2007 yılından bu yana başarıyla uygulanan ödüllü sosyal projenin yeni dönemdeki ilk durakları Konak’ın 1. Kadriye, 26 Ağustos, Akarcalı, Ali Reis, Altay, Ballıkuyu, Aziziye, Duatepe, Kocakapı, Kosova, Kubilay, Sakarya, Selçuk, Yeni Mahalle ve Süvari mahalleleri oldu.

Şoför otobüse tutunan çocuğa böyle şiddet uyguladıAntalya’da şehir içi yolcu otobüsü şoförü, araca tutunduğu gerekçesiyle bir çocuğu dövdü. Olay anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
19 Kasım 2019 Magazin Bülteni19 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber