‘Acıları yeni kuşaklar da öğrenmeli’

Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun mübadeleyi anlatan ‘İki Yaka, Yarım Aşk’ adlı kısa filminin İzmir’deki gösterimi duygulu anlara sahne oldu. Başkan Kocaoğlu, “Acıları yeni kuşaklar da öğrenmeli” dedi

‘Acıları yeni kuşaklar da öğrenmeli’

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, mübadele döneminin konu edildiği ‘İki Yaka, Yarım Aşk’ adlı kısa film gösterimine ev sahipliği yaptı. Duygu dolu anların yaşandığı geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, filmin yönetmeni Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve usta oyuncu Selda Alkor da katıldı.

Başkan Aziz Kocaoğlu gecenin açılışında yaptığı konuşmada, “Ege’nin iki yakasında yaşanan acıların mutlaka yeni kuşaklar tarafından da iyi bilinmesi, öğrenilmesi gerekiyor. Bu filmde çok değerli sanatçılar yer almış ve çok güçlü bir konuyu aktarmışlar” dedi. Yönetmen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, üçüncü kuşak mübadil torunu olarak o günleri dedesinin gözünden anlatmaya çalıştığını söyledi. Tekeoğlu, film gösterimine ev sahipliği yapan Başkan Aziz Kocaoğlu’na da teşekkür etti.

Yabancılık ve hasret

Selda Alkor, Sezai Aydın, Deniz Doğa Tegün ve Zafer Kayaokay ile İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçıları Aylin Kumbaracıoğlu, Selin Üşar, Yağmur Damcıoğlu Namak ve İbrahim Raci Öksüz’ün rol aldığı film, 54. Antalya Film Festivali ve 20. Randevu İstanbul Film Festivali seçkisine alındı, 16. Uluslararası Dhaka Film Festivali ile 12. River Film Festivali’ne yarışma filmi olarak seçildi ve 5. Antakya Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü kazandı.

‘Acıları yeni kuşaklar da öğrenmeli’

Bakan Akar'a 'asker selamlı' karşılama...Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Meclis Grup toplantısına gelişinde bir grup partili genç tarafından "asker selamı" ile karşılandı.
16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber