Ada’da değişim rüzgarı esiyor

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçeyi daha estetik bir görünüme kavuşturmak için çalışmalara hızla başladı

Ada’da değişim rüzgarı esiyor

Kuşadası’nda seçim sonrası başlayan değişim rüzgarı hız kesmeden devam ediyor. Turizm sezonu öncesinde ilan edilen seferberlik kapsamında çevre yolu başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklardaki bakım onarım işlemleri tamamlanma aşamasına geldi.

550 çöp konteyneri

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Karaova Mahallesi’nde 13 bin metrekarelik bir yol yenileme çalışmasına başladı. Çalışmalar kapsamında 854, 856 ve Karaova sokaklarda hafriyat ve tesviye işlemleri tamamlanarak kilit parke taşı döşenmeye başlandı. Çevre yolu refüjlerinin temizliğine de devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, kötü görüntüye neden olan otları biçiyor, biriken kirliliği toparlıyor.
Belediye ayrıca ilçe sınırları içerisinde bulunan 43 yeraltı çöp konteynerinin on beşinin bakımlarını yaparak kentin farklı noktalarına yerleştirilmek üzere 550 adet yeni yerüstü çöp konteyneri temin etti. İlçeye gelecek misafirleri en iyi şekilde karşılayacaklarını belirten Başkan Ömer Günel, “2020 yılında Kuşadası’nın çehresi değişecek. Bizim heybemiz hizmet dolu” dedi.

"Barış Pınarı Operasyonuna ara vereceğiz, bu bir ateşkes değildir"Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence arasında Ankara'da yapılan görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Mevlüt Çavuşoğlu: "PKK/YPG'nin 120 saat içinde çıkması için Barış Pınarı Operasyonuna ara vereceğiz, bu bir ateşkes değildir."
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber