‘Ağacı biz dikeceğiz, meyvesini halk toplayacak’

Aydın’a heybesi dolu gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir adayı Mustafa Savaş’a da destek istedi.

‘Ağacı biz dikeceğiz, meyvesini halk toplayacak’

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ‘IPARD II’ Destekleme Programı 5’inci Çağrı Tanıtım Toplantısı, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Merhum Başbakan Adnan Menderes Yassıada’dayken oğlu Aydın Menderes’in veliliğini babası Ekrem Pakdemirli’nin üstlendiğini dile getirdi, “Böyle bir ailenin evladı olduğum için gurur duyduğumu Aydın’dan tüm Türkiye’ye söylemek istiyorum” dedi. Aydın’a her zaman heybesi dolu geldiğini ifade eden Pakdemirli, kentin adeta bir meyvecilik ve sebzecilik üssü olduğunu söyledi. Kentte hayata geçirecekleri çalışmalarla ilgili bilgi veren Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti:

İçme suyu projeleri

“Bozuk ve açıkta kalan orman arazilerinde vatandaşlarımızın meyvesinden faydalanması maksadıyla incir fidanı dikeceğiz. İlk olarak Germencik ilçesi Dağyeni Mahallesi’nde 20 dekar arazide de bu uygulamayı başlatıyoruz. Kuşadası ve Söke’nin içme suyunu karşılayacak Sarıçay Göleti ve Söke Çayı gibi birçok projeye de 2019 yılında başlanacağının müjdesini veriyorum. Aydın’a bir de yem fabrikası kuracağız.”

Niğde'de sigara kaçakçılığıNiğde'de bir tırda, 11 milyon adet gümrük kaçağı makaron ele geçirildi.
16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber