AK Parti İzmirli olacak

CHP’nin ‘yaşam tarzına müdahale’ argümanıyla kente haksızlık ettiğini dile getiren AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, “AK Parti’yi İzmirli yapacağız” dedi

AK Parti İzmirli olacak

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci kendisiyle ilgili eleştirileri yanıtladı, projelerini anlattı. ‘Mahallenin en güzel kızı’ şeklinde tanımladığı İzmir’i almaya değil, hizmetkar olmaya, kedisini adamaya geldiğini ifade eden Zeybekci, “Hep İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık, şimdi AK Parti’yi İzmirli yapacağız. AK Parti Türkiye’nin bir özeti gibidir ama İzmir’e kendimizi anlatamadık. Şimdi o ideolojik duvarı aşacağız” dedi.

İzmir, Venedik olabilir

İzmir’in Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı olduğunu belirten Zeybekci, “İzmir, doğal güzellikleri, iklimi, imkânları, tarihi ve lokasyonuyla Anadolu’nun en güzel şehri. Zenginlik olarak Akdeniz, Güney Avrupa şehirlerine benziyor. Belki İtalya, Fransa’nın Marsilya’sına benziyor. İzmir’in sahili çok iyi planlanırsa çok güzel bir Venedik havası oluşur. Arkaya doğru gittiğinizde bir Roma çıkar. Modern şehircilik anlamında baktığınızda bir Barcelona çıkar. Kültür ve kongre turizmine bakarsanız Frankfurt çıkar. Kim istemez ki böyle bir şehre hizmetkâr olmak” diye konuştu.

1 Nisan günü İzmir’in hak ettiği sabaha uyanacağını iddia eden Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:

Körfez bir hazine

“Kentin ihtiyaçları son derece basit. Antalya- İzmir hattı önümüzdeki beş yılda yaklaşık 25 milyon turistin ziyaret ettiği bir coğrafya olacak. İzmir’in ilçeleri bundan ne kadar yararlanıyor? Alt yapısı ne kadar hazır hale getiriliyor? Konaklama tesislerinin yatak sayısı ne kadar? Sağlık turizmiyle ilgili ne adımlar atıldı? Alt yapısı bir dünya şehrine uygun mu? Otoyol ve çevre bağlantıları olmasaydı İzmir’in içinden çıkamazdınız. Yaz geldiğinde Körfez kokuyor. Çözebilir miyiz? Evet! İzmir Körfezi Allah’ın bir hediyesi, İzmir’in geleceğe taşıyacağı en büyük hazinelerden biri.

Arkeoloji Müzesi

Şunlar yapılmadı diye kimseyi eleştirmek istemiyorum, ben ne yapacağımızı anlatacağım. Sloganımız, Yunus’un dediği gibi “Biz gelmedik dava için, bizim işimiz sevda için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik” olacak. Seçmene de, ‘İzmir’e oy ver, kendine oy ver. Kentin menfaatini düşün’ diyeceğiz. Çok heyecanlı projelerimiz var. Birini söyleyeyim. Dünyanın en iddialı, Türkiye’nin en büyük Arkeloji ve Medeniyetler Müzesi’ni kuracağız.”

BEN ZATEN İZMİRLİYİM

İzmir’i ve İzmirli’yi çok iyi tanıdığını belirten AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, “Dokuz ilçede işyerim, 540 kişini çalıştığı bir de fabrikam var. 20 yıldan bu yana İzmir’le derinlemesine bir ilişkim var. Şehrin nabzını tutabilen bütün STK’larla müthiş bir iletişimim var. İzmir’e gelince mahalleme gelmiş gibi hissediyorum. Eğer yapabilirsem yaya olarak bütün İzmir’i dolaşmak istiyorum” dedi.

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.
16 Kasım 2019 Magazin Bülteni16 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber