Akademisyenler çözüm bulacak

Torbalı Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ‘Yaşanılır Torbalı İçin Ortak Akıl Toplantısı’nda, alanında uzman akademisyenler ilçenin sorunlarını masaya yatırdı.

Akademisyenler çözüm bulacak

 Kentleşme, kültürel ve sanatsal çalışmalar, mülteciler, antik yapı çalışmaları ve ekolojik tarım başlıklarının tartışıldığı buluşmada; Torbalı’nın geleceğine yönelik ne tür projeler geliştirebilir, sosyal, akademik ve ekonomik problemlere nasıl çözümler sağlanabilir, kültürel açıdan Torbalı nasıl ön plana çıkarılabilir, Torbalı’da gelecekle ile ilgili en büyük problem ne, sorularına yanıt arandı. İlerleyen günlerde bu kapsamda bir çalıştay da yapacaklarını belirten Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özkan Yıldız, “Torbalı, son yıllarda sorunlarıyla büyüyen bir şehir. Akademik çözümlerle kalıcı olarak bu sorunları gidereceğiz” dedi.

 

Bir anda birbirlerine girdiler! Oğlunu öyle görünce...Bursa'nın İnegöl ilçesinde Rüstem M. (45) oğluna çarpıp yaralanmasına neden olan otomobilin sürücüsü Bahattin T.'yi (57) kaza yerinde darbetti. Bahattin T.'nin oğlu Osman T. (32) ile Rüstem M. arasında çıkan kavga ise polisin müdahalesiyle sonlandı.
15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber