Geri Dön

Akhisar’ın çöp sorunu bitiyor

Manisa’daki Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne, ilçenin çöplerinin taşınabilmesi için Akhisar’da inşa edilen katı atık transfer istasyonun çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Akhisar’ın çöp sorunu bitiyor

 Harmandalı mevkisinde, 1 milyon 285 bin liralık bedelle ihale edilip, yer teslimi yapılan Akhisar Katı Atık Aktarma İstasyonu’nun yapımında sona gelindi. Başkan Besim Dutlulu, tesisin tamamlanmasıyla Gölmarmara ilçesinin de çöp sorununun çözüme kavuşacağını belirtti.

Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar Manisa'daki depremi yorumladıAFAD'ın duyurduğu Manisa'daki 5,4'lük büyüklüğündeki deprem İstanbul ve İzmir'i de kapsayan geniş bir çevrede hissedildi. Vatandaşlar depremin neden bu kadar geniş bir çevrede hissedildiğini merak etmeye başladı. Peş peşe meydana gelen son depremler ile CNN TÜRK'e konuşan uzmanlar konuya açıklık getirdi.
Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandıHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber