‘Alın teriniz daha da değerlenecek’

Köyleri gezip kooperatifçiliği anlatan İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer’in son durağı, Ödemiş Kaymakçı Mahallesi oldu

‘Alın teriniz daha da değerlenecek’

İzmir Köy-Koop, İzmir Veteriner Hekimleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve bir sigorta şirketinin iş birliğiyle, ‘Koop-tuk Geliyoruz’ sloganıyla düzenlenen etkinlikler, Ödemiş’in Kaymakçı Mahallesi’nde devam etti. Üreticilere kooperatifçilik hakkında bilgi veren Soyer, “Üretim sürekliliği ve pazar bulma açısından kooperatiflerin önemi büyük, özellikler kadınların evlerinde yaptıkları el emeklerini değerlendirmeleri için kooperatifleşmesi gerekiyor. Alın terinizin değerlendirilmesi için tüm imkânlarımızı seferber etmeye hazırız” dedi. olduklarını söylemesi uzun süre alkışlandı.
‘Bamya meşhurdu’
Bölgenin bir zamanlar bamyasıyla meşhur olduğunu ve büyük fabrikaların satın almak için sıraya girdiğini anlatan Kaymakçı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Raşit Tatlı da, “Şapkamızı önümüze koyup, ‘Neyi, nerede yanlış yapıyoruz’ diye sorgulamamız lazım. El ele verirsek her şeyi başarırız. Kooperatifçilik kazanç değil, güç kapısıdır” diye konuştu.
Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Altıntaş da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, üreticinin kooperatif çatısı altında örgütlenmesi için sunduğu olanalar hakkında bilgi verdi.
l YÜKSEL BALCI DHA

Genç kız halk otobüsünde ölüme böyle gittiKocaeli’nin Gebze ilçesine hareket halinde olan otobüsten inmeye çalışan genç kızın feci şekilde can verdiği o anlar kameraya yansıdı. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde meydana gelen olayda 18 yaşındaki Gönül Açar, Dilovası ilçesinden Gebze’ye gitmek için Y.K. idaresindeki 41 J 4171 plakalı özel halk otobüsüne bindi. Gebze ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin önünde inmek isteyen genç kız, otobüsün kapısına doğru yaklaştı. Acar, hareket halindeyken kapısı açılan otobüsten bir anda inmeye çalıştı. Yere düşen genç kız ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan genç kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri sürücü Y.K.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Y.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber