Geri Dön

Alzheimera karşı

Karşıyaka Belediyesi ve Alzheimer Derneği İzmir Şubesi, alzheimer hastalığına ve korunma yollarına dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinlikleri düzenledi.

Alzheimera karşı

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü kapsamında gerçekleştirilen organizasyon, Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin Çarşı’daki dans gösterisiyle başladı. Çınarların sergilediği tango şovu, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi. “Çarşı’da sergilenen gösteride çınarları yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Toplum sağlığının korunmasına katkı sağlamak ve hastalıklar konusunda halkımızı bilinçlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Çarlı Kültür Merkezi’nde de ‘Annem beni hatırlamıyor’ başlıklı söyleşi düzenlendi. Etkinlikte; sağlıklı beslenmek, alkol ve sigaradan uzak durmak, şeker, tansiyon ve kolesterol seviyelerini kontrol altında tutmak, düzenli egzersiz yapmak, dans etmek, kitap okumak ve stresten uzak durmak gerektiği vurgulandı.

 

Kamyon refüje çarpıp yan yattı! Yaralılar varEskişehir’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyon, refüje çarptıktan sonra devrildi. Yaralanan kamyon sürücüsü ile arkadaşı, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber