Geri Dön

Anaokulu miniklerinden Zübeyde Hanım’a saygı

İzmir’de Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki anaokullarının öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’nda Zübeyde Hanım’ın kabrini ve Latife Hanım Köşkü Anı Evi’ni ziyaret etti.

Anaokulu miniklerinden Zübeyde Hanım’a saygı

Cumhuriyet’in manevi mekanlarını büyük bir ilgi ve heyecanla gezen minikler, Zübeyde Hanım’ın kabrine çiçek bıraktı. Atatürk, Latife Hanım ve Zübeyde Hanım’ın balmumu heykellerini hayranlıkla izledi.

Katlı pazaryerine yürüyen bant yapıldı
İzmir’de Karşıyaka Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’ndeki katlı pazaryerinde yürümekte zorlananları düşündü. Alışverişi daha kolay ve keyifli hale getirmek için yürüyen bant yapıldı. Başkan Cevat Durak, modern alışveriş merkezlerindeki konforu buraya taşıdıklarını söyledi. Durak, “Halkımızın isteği doğrultusunda pazarın son katı da düzenlenerek Karşıyaka Gençlik Merkezi olarak hizmete açıldı” diye konuştu.

Öğretmenler için Kıbrıs tatili ödüllü yarışma
İzmir’de Karşıyaka Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yarışma açtı. Eğitimcilerden, “Çocuklara nasıl bir kent armağan etmek gerekir” konusu üzerine, bilgisayarda 1.5 satır aralığıyla en fazla 3 sayfa büyüklüğünde yazı yazmaları istendi. İlçedeki okullarda görev yapan öğretmenlerin katılabileceği, hazırlanan metinlerin 4 kopya halinde 25 Aralık’a kadar belediyeye bağlı kültür müdürlüğüne teslim edilmesi gerektiği belirtildi. Dereceye girenlerin, iki kişilik Kıbrıs tatili kazanacağı, mansiyona layık görülen eserlerin sahiplerine de 3’er kitaptan oluşan setler verileceği ifade edildi.

Bornova’ya çok yakıştı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin daha yeşil ve güzel görünmesi için yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Bornova-Manisa Yolu’ndaki Topçu Tugayı’nın önündeki 5 bin 10 metrekarelik alan çiçeklendirildi ve yıldız şeklinde peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. 70 bin 600 mesem, 52 bin 320 buz çiçeği, 760 beyaz süs lahanası, 550 kırmızı süs lahanası, 200 bodur pitos, 750 mavi sürünücü ardıç ve 660 gold taflan dikildi.

Çavuşoğlu, Faslı mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita ile Fas'ta bir araya geldi.
Yunanistan'dan skandal hareketYunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber