Antik kentlerde Anadolu türküleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Ege’deki Antik Kentlerde Sahne Sanatları Festivali” kapsamında, Bedia Akartürk ile Anadolu Filarmoni Orkestrası Halikarnassos ve Hierapolis’te Anadolu türkülerini seslendirecek.

Antik kentlerde Anadolu türküleri

Ünlü sanatçı Bedia Akartürk’ün solist olarak katılımı ile Anadolu Filarmoni Orkestrası 60 kişilik sanatçı kadrosu ve Orkestra Şefi Cemil Günçer yönetiminde 10 Ağustos Cuma günü saat 21.30’da Halikarnassos Antik Kenti Bodrum Antik Tiyatro’da, 11 Ağustos Cumartesi günü saat 21.30’da Hierapolis Antik Kenti Pamukkale Ören Yeri Koca Çukur Natural Park’ta konser verecek.

Ulusal Gençlik Senfoni’den konser

Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Soyer Kültür Sanat Fabrikası’nda İzmirli müzikseverlerle buluştu. Soyer Kültür Sanat Fabrikası, İzmir (Smyrna) Uluslararası Güzel Sanatlar Akademisi Derneği, Yaşar Üniversitesi ve Uludağ Gazozları katkılarıyla gerçekleşen konser, beğeniyle izlendi. Şef Orhun Orhon’un yönettiği Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Wagner’in Sigfried & Idyll ve Mozart’ın Keman Konçertosu No:5 “Türk Konçertosu”nu seslendirdi. Türk Konçertosu’nda keman sanatçısı Deniz Tahberer solist olarak katıldı.
MEHMET KURT İzmir DHA

Parkinson hastalığını sanat ile dize getirdi

İzmir Urla’da yaşayan Ömer Erenci, ahşap yakma tekniği ile yaptığı eserlerini Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi’nde sergiledi. İki yıl önce Parkinson Hastalığına yakalanmasının ardından ahşap yakma sanatıyla uğraşmaya başlayan Ömer Erenci (72) sergide, yağlı boya resimlerine de yer verdi. Dostlarının ve ailesinin açılışta yalnız bırakmadığı Ömer Erenci’ye Urla Belediyesi tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 70 eserin yer aldığı sergi 5 Ağustos’a kadar gezilebilecek.
İZMİR DHA

Elektrikli bisiklete 5 kişi binen aile 'pes' dedirttiIsparta kent merkezinde üzerinde 5 kişinin bulunduğu ve ikisinin ayakta olduğu trafikte ilerleyen elektrikli bisiklet, 'pes' dedirtti. Hayret veren görüntüdeki elektrikli bisiklette 3 kişi oturarak, diğer 2 kişi ise ayak koyulması için yapılan basamakta ayakta gittiler.
18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber