Antik Tiyatro’da tarihi toplantı

Antik Tiyatro’da  tarihi toplantı

Bodrum Belediye Meclisi, tarihinde ilk kez, MÖ 4. yüzyılda inşa edilen ve Anadolu’nun bilinen ilk tiyatrolarından olan Bodrum Antik Tiyatro’da toplandı.

Belediyenin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan toplantıda, 90 günlük dönemini kapsayan faaliyet sunumu yapıldı. Belediye Meclisi’nin, ilk kez açık havada ve binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapan Antik Tiyatro’da toplandığını belirten Başkan Ahmet Aras, “Kentlerin temelinde iki harç var. Tarih ve ekonomi. Geçmişinden ders alamayan ve sahip çıkamayan kentler, geleceklerini de imar edemez” dedi.

5 bin yıllık coğrafya

Bodrum’un anıt mezarlarıyla, antik kentleri ve ören yerleriyle dünyanın en özel coğrafyalarından olduğunu anlatan Aras, “Bir zamanlar dağlarından zeytin yağan, ovalarından bağın ve bahçenin eksik olmadığı karya toprakları üzerinde doğup büyümüş, birçok savaşa tanıklık etmiş, 5 bin yıllık muhteşem bir coğrafya” diye konuştu. l AA

Lastiği fırladı! Her şey yola döküldü...Ankara'da, seyir halindeyken lastiği yerinden çıkan meyve ve sebze yüklü kamyon devrildi. Kazada, meyve ve sebzeler yola dökülürken, sürücü hafif yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber