Antika doktoru

Antika doktoru

Antika eserleri onarıp yeni ürünlere dönüştüren Kemal Çavşak, 60-300 yıllık kapı, pencere ve sandıklara ince dokunuşlarla hayat veriyor, “Odun olmasın diye mücadele veriyorum” diyor

ÖZGÜN TASARIM

Hayatını antika eserlere adayan Kemal Çavşak, İstanbul’da çeşitli ustaların yanında çalıştı. Çıraklık ve kalfalık dönemlerinin ardından antika eserler üzerinde tasarım ve uygulamalar yapmaya başlayan Çavşak, bir süre önce Bodrum’a yerleşti.

ORİJİNAL KALIYOR

ÇAVŞAK, İç Anadolu, Karadeniz ve Ege bölgelerindeki tarihi konakların sahiplerinden ve bu işle uğraşan kişilerden satın aldığı, yok olmaya yüz tutmuş antika eserlerin üzerinde, orijinalliğini bozmadan uygulamalar yapıyor.

Antika doktoru

300 yıllık eserler

İlçede ‘Antika Kemal’ olarak anılan 56 yaşındaki Çavşak, kapı, pencere, sehpa, sandık gibi 60-300 yıllık antika eserlere, ince dokunuşlarla yeniden hayat veriyor. Antika eserlerin onarımlarını yapıp, yeniden hayata döndürdüğünü anlatan Çavşak, “Sobaya gidecek, odun olacak antika malzemeler, orijinal hale geliyor” dedi.

Çanakkale'de 242 kaçak göçmen yakalandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adasına geçmeye çalışan 242 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
Şarkıcı Linet’ten çıplak ayak dans şovBostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıkan Linet, kalça dansıyla kendisini dinlemeye gelenlerden tam not aldı. Linet'in dans gösterisi dakikalarca alkışlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber