Atladı ‘Suçlu itfaiye’ dedi!

4. kattaki evinden atlayıp sakatlanan A.A., itfaiye brandayı zamanında açmadı diyerek dava açmak istedi. Valilik ve mahkeme izin vermedi...

Atladı ‘Suçlu itfaiye’ dedi!

İntihar girişiminde bulunan 22 yaşındaki A.A.’nın avukatı, geçen mayısta savcılığa verdiği dilekçede, müvekkilinin apartmanın 4. katından atlayarak intihar girişiminde bulunduğunu, halen yatağa bağlı yaşamını sürdürdüğünü, bir daha yürüyememe tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Turgut, “Kamera kayıtlarında, intihar girişimi sırasında itfaiye görevlilerinin ivedi açmaları gereken hava yastığı ya da brandayı zamanında açmadıkları görülüyor.” dedi.

Görevi ihmal iddiası
“Olay anında psikolojisi her an atlamaya müsait olan, bu hali anlaşılan müvekkilimin durumu, görevlilerce gözardı edilmiştir. Görevliler ‘Nasıl olsa atlamaz, iner’ düşüncesiyle yavaş hareket etmişlerdir.” diyen avukat, itfaiye görevlilerinin görevi ihmalden yargılanmasını talep etti.

İtfaiye görevini yaptı
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır da, A.A.’nın içeri girip, aniden atlaması nedeniyle hava yastığının kenarına düştüğünü söyledi. Valilik, itfaiyeciler hakkında soruşturma açma izni vermedi. Avukat Turgut, izin için İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme de Valiliğin kararının doğru olduğunu belirtti.

İstiklal Caddesi'nde kaybolan çocuğu, turist kadın yalnız bırakmadıİstanbul İstiklal Caddesinde annesini kaybeden 4 yaşındaki yabancı uyruklu bir çocuğu gören turist çift, polise haber verdi. Çift, çocuğun ailesi bulunana kadar çocuğun yanından bir an olsun ayrılmadı. Çocuğun annesi ise kaybolan evladını görünce gözyaşlarına boğuldu.
23 Eylül 2019 Magazin Bülteni23 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber