Avrupa’nın gözü İzmir Cup’ta

Altınordu’nun düzenlediği ve renkli görüntülere sahne olan Uluslararası U12 İzmir Cup, 6 yıl gibi kısa bir sürede Avrupa’nın en iyi 2 gençlik turnuvasından biri haline geldi.

Avrupa’nın gözü İzmir Cup’ta

Bu yıl 24 farklı ülkeden 72 takımın katıldığı dev organizasyon İspanya’daki Mundialito Cup ile birlikte katılımcı sayısı ve ekiplerin kalitesi gibi kriterler bakımından ilk ikide yerini aldı. İlk yılında sadece 8 takımla başlayan İzmir Cup’ın bu yılki 72 katılımcısı arasında Milan, Manchester City, Chelsea, Ajax, Porto, Valencia, Benfica, Anderlecht, PSV, AZ Alkmaar, Hamburg, Kızılyıldız, Krasnodar, Zenit, Monaco, Lyon, Celtic, Rangers ve Marsilya gibi Avrupa devlerinin 12 yaş takımları yer alıyor. Bir zamanlar Galatasaray forması giyen ve şu anda Marsilya’da Genç Futbolcu İzleme-Seçme Direktörü olarak görev yapan Sebastien Perez, böylesine büyük çapta bir ve başarıyla organize edilmiş bir gençlik turnuvası görmediğini belirterek, U12 İzmir Cup’a övgü yağdırdı. Perez, “72 takımlı bir turnuvayı organize etmek, bu kadar kulübü Türkiye’de, İzmir’de birleştirmek çok önemli bir iş. Ancak bunun kadar önemli olan ise organizasyonu kusursuz yapmak. Maçları saatinde başlatıp bitirmek, yiyecek ve su ihtiyaçlarını anında gidermek. Ulaşımı organize etmek. Her açıdan mükemmel, böyle büyük ve organize bir turnuva daha önce hiç yaşamadım” dedi.

MHP'li Semih Yalçın'ın oğlu Ankara Kalesi'nden düşerek hayatını kaybettiMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın oğlu Turan İlteber Yalçın, Ankara Kalesi'nin surlarından kayalıklara düşerek hayatını kaybetti.
16 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber