Aydın’da, karar yine milletin

Aydın Efeler’in Mimar Sinan Mahallesi’nde, Büyükşehir’e ait 31 bin metrekare alanın ne şekilde değerlendirileceğinin belirlenmesi için halk sandığa gitti.

Aydın’da, karar yine milletin

Kent Meydanı’nda kurulan çadırda 6 sandık oluşturuldu. Oylama 16 Ocak’a kadar sürecek.

Halka davet var

Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız da oy kullanmak için çadıra geldi. Başkan Çerçioğlu, “Daha önce Aydın merkezde, Aydın Tekstil arazisini 100 milyona kamulaştırdık. Orada da referandum yaptık. Refarendumda sonuç yeşil alan çıktı. Beni bunun için belediye başkanı seçtiniz. Ben de isteğiniz yönünde Aydın’ı yönetiyorum. Tüm Aydın halkını referanduma bekliyoruz” dedi.

Resulayn'da YPG/PKK'nın 'canlı kalkan' olarak kullandığı siviller kurtarıldıResulayn'a yakın bölgede terör örgütünden temizlenen bir köydeki siviller, YPGPKK'nın sivil halkın evlerinden çıkmasına izin vermediğini ve onları 'canlı kalkan' olarak kullandıklarını söyledi.
Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber