‘Ayrım yapmak yok herkesin başkanıyım’

‘Ayrım yapmak yok herkesin başkanıyım’

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Trakya Roman Birlikleri Federasyonu Başkanı Sinan Karaca ve ilçede yaşayan Roman vatandaşlar, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’u ziyaret etti. Purçu, İduğ’un göreve seçilmesinden dolayı hem Bornova hem de İzmir adına çok mutlu olduğunu belirtti. Karaca ise, “Bornova Belediye Meclisi’nde bir Roman vatandaşa yer vermeniz çok önemli. İzmir bu konuda Türkiye’nin öncülüğünü yapıyor. Romanlar adına size elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız” diye konuştu.

Şenlik düzenlenecek

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanı İduğ da, “Türk, Kürt, Alevi, Roman diye ayırmamak, insan odaklı çalışmak gerekiyor. Ben Bornova’da, herkesin belediye başkanıyım” dedi. Görüşmede, Bornova Belediyesi ve Roman dernekleri işbirliğiyle bir şenlik düzenlenmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Başkan İduğ ve Purçu, ziyaretin ardıdan Büyükpark’ta Roman gençlerle de biraraya geldi.

Bakan Akar'dan S-400 açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu'ndan konuştu.
11 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber