Ayvacık’ta 33 kaçak yakalandı

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde yasadışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 33 kaçak, jandarmanın yol kontrolleri sırasında yakalandı.

Olayla ilgi 4 organizatör de gözaltına alındı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, bir ihbar üzerine Behramkale Köyü’nde yol kontrolü başlattı. Jandarma, kamyonetlerde, Midil-li’ye geçiş yapmak için bölgeye getirilen kaçakları yakaladı. İncelemede, kaçışı organize ettikleri ileri sürülen 4 kişi ile, 13’ü Suriye, 11’i Burma, 6’sı Afga-nistan ve 3’ü de Eritre uyruklu 33 kaçak gözaltına alındı:

İki kadını başına vurarak bayıltan adam, cani çıktıAntalya'nın Kumluca ilçesinde, 6 gün önce, adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı Zeynep Çıldır'ı (91) evin arka tarafındaki kümese götürüp, kafasına çekiçle vurduktan sonra gasbeden ve olay yerinden kaçan Ali Aslan (51), polis ekiplerince yakalandı. Aslan'ın, küçük yaştaki çocuğa tecavüz edip öldürmek suçundan 23 yıl hapis yattığı ve olaydan önce Kepez ilçesinde bir kadını daha sert cisimle kafasına vurup, gasbettiği ortaya çıktı.
Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber