Ayvalık trafiğine yeni düzenleme

Ayvalık trafiğine yeni düzenleme

Ayvalık’ta her geçen yıl ulaşımın güçlükle sağlandığı şehir merkezinde bulunan Atatürk Bulvarı’nda trafik akışını düzenlemek için yeni dönemde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi birlikte çalışacak. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi (UKOME) Daire Başkanı Mehmet Akif Şencan ve meclis üyeleri Atatürk Bulvarı’nda incelemelerde bulundu.

Rahat bir nefes alacak

Eski Hükümet Konağı ile Ayvalık Lisesi arasında inceleme yapan kurul; toplu taşıma, itfaiye, ambulans gibi araçların hem uygun ortamda hizmet vermeleri hem de trafik akışına engel olmayacak şekilde çalışmaları için gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirtti. Ayrıca toptan satış yapan araçlar ile tonaj olarak büyük çaptaki araçların çalışma saatlerinde, otobüs duraklarında ceplerde, motor park alanlarında ve Balpark’ta düzenlemeye gidilecek.

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.
Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber