Aziz Nesin Merkezi’yle öğrencilerin yüzü güldü

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, 2018 YKS sonuçlarına göre öğrencilerini Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirdi, göğüsleri kabarttı

Aziz Nesin Merkezi’yle öğrencilerin yüzü güldü

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) büyük bir başarıya imza attı. Sonuçlara göre Bucalı 92 öğrencinin üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürdü. BEM’de ücretsiz eğitim gören öğrencilerin 61’i lisans, 31’i ise ön lisans programlarına yerleşti.

Büyük başarı

Üniversitelerin lisans programlarına yerleşen öğrenciler arasında Hukuk, Tıp, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Diyetisyenlik, Mimarlık ve çok sayıda Mühendislik programı gibi birçok öğrencinin hayalini süsleyen bölümler var.

BEM’de üniversiteye hazırlanan Hacer Kılıç YKS’de büyük bir başarı göstererek Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne yerleşirken, Satı Özkılıç Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni, Gizem Güven ise 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Öğrencilerden Ahmet Orak 9 Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Elif Naz Şentürk Yaşar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği, Nilay Güler ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Biomedikal Mühendisliği bölümüne kayıt hakkı kazandı. Başkan Levent Piriştina, “Öğrencilerin başarılarıyla göğsümüz kabardı” dedi.

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.
Çocukken hiç oyuncağı olmadı,dolmuşunu oyuncakla donattıOsmaniye’de çocukken hiç oyuncağı olmayan halk otobüsü şoförü 28 yaşında ki Fatih Çokan, çocuklar için otobüsü oyuncaklarla doldurdu. Çokan, otobüsündeki oyuncaklarla hem oynuyor hem de otobüse binen çocuklara hediye ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber